نتیجه جستجوی ( صفحه پیدا شد)

تکنیک های روانشناسی برای زندگی بهتر

تکنیک های روانشناسی برای زندگی بهتر

اسفند-2-1400


در اصول روانشناسی اگر بخواهیم به زندگی بهتر بپردازیم،باید این را بدانیم که نگرش ما از زندگی بهتر کدام است.

همچنان بعضی از افراد زندگی بهتر را در نگرش های جزئی مثل داشتن خانه بهتر و دستاورد های مالی بیشتر میسر میشود. اما اینگونه نیست زندگی بهتر با آرامش و سعادت ناشی از درون خود انسان به وجود می آید.

یک فرد روانشناس در مرکز مشاوره در کرج شخصی است که با افراد مختلف صحبت می کند و با گوش دل سخنان را شنیده و در نتیجه میتواند فرد را هدایت کرده تا از تکنیک های روانشناسی برای زندگی بهتر استفاده کند.

روش های مختلفی برای زندگی بهتر وجود دارند که به برخی از آنها می پردازیم.

به خود انگیزه دهید

برای اهداف خود تحقیق کنید و انگیزه داشته باشید و برای رسیدن به هدف خود جوایزی تعیین کنید.

برای استفاده از سطوح انگیزشی  برای تحقیق کردن اصول روانشناختی و آموزشی میتوانید از مسائل زیر استفاده کنید و همچنین با توجه به نکات مراحل مشاوره فردی نسبت به این موضوع آگاه تر شوید.

  1. سعی کنید در یادگیری مطالب کوتاهی نکنید و به دانشتان بیافزایید و علاقه تان کم نشود.
  2. برای انجام کار های خوب به خودتان پاداش دهید.
  3. اهدافتان را واضح و دقیق بیان کنید و آنها را بنویسید و تعیین کنید که اهداف به طور مستقیم مربوط به کارتان است.

مهارت های رهبری را یاد بگیرید

مهم نیست که مدیر اداری هستید یا خیر داشتن مهارت های رهبری خوب در زندگی ضرورت دارد. با رهبری کردن به بهبود مهارت های کمک بسزایی کنید.

یکی از معروف ترین مطالعات در این موضوع سه سبک رهبری متمایز میباشد به بررسی برخی از آنها می پردازیم

  1. برای ایده های خود متمرکز شوید و به خلاقیت هایی که دارید پاداش دهید.
  2. با اعضای مختلف گروه برای حل شدن مشکلات بحث کنید.
  3. راهنمایی و نظر خود را به اعضای گروه بگویید و اجازه دهید اعضای گروه نیز نظرات خود را بگویند.

شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با مرکز مشاوره دولتی در کرج با متخصصین ما تماس بگیرید.

جهت دریافت راهنمایی و یا ثبت درخواست مشاوره، با ما در تماس باشید

تماس با ما درخواست نوبت دهی مشاوره

معطوف به هدف بودن

معمولا زیاده خواهی هر انسان باعث رشد او می شود اما از یه جایی به بعد باعث توقف رشد روانی می شود. به طور مثال کسانی که مدام برای به دست آوردن پول تلاش میکنند در عین حالی که موفق نیز می شوند ولی گاهی این سوال را از خود میکنند که چرا احساس خوشایندی ندارند. پس جا به جایی هدف با آرزو بسیار مهم و حائز اهمیت می باشد شاید شما نیز این را دیده باشید که بعضی از افراد بعد از رسیدن به هدف احساس خوبی ندارند و احساس پوچی میکنند.

نقطه آرامش خود را کشف کن

همه ی انسان ها دو قسمت خودآگاه و ناخودآگاه دارند که بعضی از اوقات در ناخودآگاه مغز اتفاقاتی می افتد که برای ضمیر خود آگاه غریب می باشد. کشف کردن این روش یکی از بهترین تکنیک های بهترین مرکز مشاوره کرج برای زندگی بهتر می باشد مثلا به طبیعت می روید و به طبیعت خیره می شوید یا به طور مثال گوشه ای آرام برای شما خوشایند می باشد.

زخم های کهنه را پشت سر بگذارید

همه ما یکسری زخم کهنه داشتیم که آنها را پشت سر گذاشته ایم زخم هایی مثل شکست عشقی خوردن یا مثلا از دست دادن یکی از عزیزان که برایتان سخت بوده است یا مثلا کاری را از دست داده اید و از این قبیل مسائل که ممکن است برای هرکسی اتفاق بیفتد و فکر کردن به آن نگرانمان کند اما باید بگوییم که ناراحت ی را محدود کرده و اجازه دهید زخم بازسازی شود. برای این کار میتوانید به مرکز مشاوره خوب در کرج مراجعه کنید.

تکنیک روانشناسی برای زندگی بهتر

نادیده نگرفتن خود

بسیاری از بیماری های روانی از جایی شروع میشود که فرد خودش و احساساتش را نادیده میگیرد. این نادیده گرفتن باعث می شود احساسات در سکوت بماند و به درد های جسمانی، غدد سرطانی، استخوان درد های بی جهت و سردرد های شدید منجر می شود.

 دنیا به آخر نرسیده است

بسیاری از افراد به مرکز مشاوره دولتی در کرج مراجعه می کنند که جملاتی مثل "مادرم فوت شده و من دیگر نمی توانم" یا "همسرم به من خیانت کرده و من دیگر نمی توانم ادامه دهم" می گویند و دنیا را برای خود به آخر می رسانند، ولی در اصل این مسائل چالشی است در زندگی اتفاق می افتد. اصول زندگی بهتر به شرایطی گفته می شود که مثبت اندیش باشیم و این را بدانید که همیشه راه نجاتی است و همیشه فضایی می باشد که بتوانیم از آن خارج شویم.

بیشتر بخوانید

بهترین روانشناس کودک در کرج

خوب غذا بخورید

شاید کمی عجیب باشد اما غذای خوب خوردن بخش مهمی از زندگی است و کمک بسیار زیادی در بهتر زندگی کردن می کند.اگر خوب بخورید و خوب بخوابید باعث می شود بدنتان در چرخه درست قرار بگیرد و این فرایند باعث میشود تا همه چیز را آنطور که دوست دارید پیش ببرید.

از مقایسه خود با دیگران بپرهیزید

با فشارها و استرس هایی که امروزه در رسانه های اجتماعی به افراد وارد می شود، به سادگی افراد در دام مقایسه کردن نابجا گرفتار می شوند و زندگی خود را با زندگی همه چیز تمام دیگران در این شبکه های اجتماعی مقایسه می کنند. در زندگی حقیقی افراد مشکلاتی وجود دارد که در این شبکه ها آن را مخفی کرده و جلوه های خوب زندگی را نشان میدهند که این کار باعث آسیب های روحی و روانی می شود.

 روانشناسی برای زندگی بهتر

از تنهایی نترسید

لحظاتی را در خانه به تنها بودن و خلوت دنج خود اختصاص دهید. این تنهایی باعث میشود به نوعی خود را به بازپروری ببرید و نگاهی به خود بیندازید و احساس صمیمیت را با خودتان تجربه کنید.

این احساس باعث میشود هر چیزی که از دیگران می خواستید از خودتان انتظار داشته باشید. زیرا با خودمان بیشتر از همه صمیمی تر و مهربان تر میشویم.

بیشتر بخوانید

مرکز مشاوره شغلی در کرج

از دارایی های خود لیست تهیه کنید

از دارایی های خود به سادگی عبور نکنید و بدانید که برای بدست آوردن هر کدام از آنها سالها تلاش کرده اید .  سلامتی، دوستان، خانواده(به آنچه در خانواده درمانی انجام می شود بروید)، احساس خوب و ... که این مجموعه با ارزش را جلوی چشم خود گذاشته و آن ها را خوشبختی بشمارید.

 کارهای نصفه و نیمه را به پایان برسانید

کار های نیمه تمام خود مانند کلاس های آموزشی نیمه تمام یا به طور مثال کتاب های نیمه خوانده شده یا از این قبیل کار هایی که در ذهن خود به صورت نیمه تمام مانده است را تمام کنید.

 

 

 

نظرات کاربران

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید

در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
نظرات کاربران
بازگشت به بالا