نتیجه جستجوی ( صفحه پیدا شد)

مشاوره فردی و مشاوره گروهی

مشاوره فردی و مشاوره گروهی

بهمن-30-1400


به مشاوره ای که روانشناس به افراد کمک می کند تا از مشکلاتی که به آنها گرفتار شده اند خارج شوند مشاوره فردی میگویند. تا بتوانند به زندگی عادی خود برگردند. در مشاوره فردی روانشناس سعی می کند که با روش های عاقلانه ، منطقی و در فضای آرام ،احساسات و رفتار های هر شخص را مورد بررسی قرار دهد و به آنها در تصمیم گیری کمک کند.

با توجه به نظرات مشاورین بهترین مرکز مشاوره کرج دلیل اصلی تمام سردرگمی های نسل جوان ، آگاهی نداشتن از استعداد ها و مهارت های خود است که با مراجعه به مشاوره فردی روانشناس به او کمک می کند که خود را بشناسد. در مرحله بعد از اینکه خود را شناخت ، هدف هایی که دارد را مشخص می کنند. و در مرحله آخر او را به سمت هدف هایش از نظر روحی و روانی آماده می کند که بهترین تصمیم را بگیرد.

 

مشاوره گروهی

 

مشاوره گروهی ، شکلی از روان درمانی است که گروه کوچکی از افراد هم دیگر را ملاقات می کنند و مشکلاتی شبیه به هم دیگر دارند ، که بطور منظم برای صحبت کردن درباره مشکلات و تجریبات خود ، برقراری ارتباط با دیگران ، پیدا کردن روش مناسب برای حل مشکلات با همدیگر و مشاور صحبت می کنند. تلاش می کنند که افکار و حرکات خود را اصلاح کنند تا به صورت صحیح و کار آمد با مشکلات و نگرانی های زندگی برخورد کنند. برای شرکت در مشاوره گروهی می توانید به مرکز مشاوره دولتی در کرج مراجعه کنید.

 

مراحل مشاوره فردی

 

1 – افشای اولیه

یکی از مهم ترین قسمت ها در مشاوره فردی برقراری ارتباط  و شروع صحبت

 با مراجع است. اینکه روانشناس بتواند مراجعه کننده خود را به درستی بشناسد و مشکلات او را به درستی درک کند و خود را به مراجعه کنندگان معرفی کند از مهارت های حرفه ای او است.

در مرحله بعد باید روانشناس با مراجعه کننده ارتباط برقرار کند منظور از آن ارتباط درمانی بین روانشناس و مراجعه کننده است که این رابطه بر اساس ، اعتماد و احترام باشد.

زمانی که ارتباط خوبی بین روانشناس خوب مانند روانشناسان مرکز مشاوره کرج و فرد برقرار شود ، احتمال اینکه این جلسات نتیجه بهتری داشته باشند وجود دارد.

 

2 -  پیدا کردن مشکل مراجعه کننده

در این مرحله از مشاوره فردی روانشناس در مرکز مشاوره کرج گوهردشت گذشته مراجعه کنندگان را بررسی می کند و نگرانی های حال و آینده اش را ارزیابی می کند. روانگر همراه فرد با کمک یکدیگر هدف های درمان را مشخص می کنند.

ارزیابی کردن مشکل به طور دقیق تر و عمیق تری صورت می گیرد.

یکی از مهم تری موضوعاتی که افراد به مشاوره فردی میروند کمک گرفتن برای حل کردن مشکل های است که روزانه با آن روبه رو می شوند و باعث ایجاد درد در آنها می شود و تحمل آن برایشان سخت است.

 

3 – هدف گذاری

افرادی که به مشاوره فردی رجوع می کنند تمرکز آن فقط بر روی مشکل است ولی مشاور علاوه بر مشکل باید بر روی روند جلسه و هدف کلی تمرکز کند.

این روش به هدف های درمانی بعدی کمک می کند که هر جلسه شکل گیری و جهت گیری شود.

در انتخاب هدف ، افراد با کمک روانگر روش های متفاوتی را برای حرکت رو به سمت تغییر و بهترین کار برای کمک کردن به اجرایی شدن آن را مشخص می کند. مشاور در این مرحله درباره مراجعه کنندگان شناخت بیشتری کسب می کند که این دلیل اصلی مراجعه او به مرکز مشاوره خوب در کرج است.

یکی از مواردی که ضروری است درک واقعی افکار و احساست افراد در خصوص با مشکل او است.

 

4 – مداخلات مشاوره ای

سه مرحله مداخلات مشاوره ای در مشاوره فردی وجود دارد : 1 – بیان خلاصه مساله ،2 - مشخص کردن یک استراتژی ، 3 - اجرای استراتژی

 

مشخص کردن استراتژی: روانشناس باید برای انجام دادن آن استراتژی که انتخاب شده مهارت های کافی را داشته باشد ، این کار باید ساختار کلی مشکل افراد را شبیه سازی کند. بطور مثال اگر مراجعه کننده مشکل را از لحاظ شناختی یا سیستمی تجربه می کند، استراتژی باید بر اساس همان روش باشد و به آن مشکل مربوط باشد.استراتژی ها باید با هدف هایی که از قبل گفته شده هماهنگ و تصمیم گیری شود.

 

اجرای استراتژیک: ما در مرحله قبل راجع به انتخاب کردن استراتژی حرف زدیم که درباره تجربه افراد از مشکلاتشان بود و با توجه به استراتژی که مشخص کردیم آن را بر اساس اخلاقیات و ویژگی های فرد آن را اجرا می کنیم.

بیشتر بخوانید

مرکز مشاوره شغلی در کرج

مراحل مشاوره گروهی چیست

مشاوره گروهی هم مثل مشاوره فردی مراحلی دارد که اگر هر مرحله طی نشود رفتن به مرحله بعدی وجود ندارد. این مراحل به مشاور کمک می کند که آنها را بهتر بشناسد و در هدف های هر مرحله را با موفقیت به پایان برساند و مراجعه کنندگان زود تر و مفیدتر به مرحله های بعدی حرکت کنند.

 

مراحل مشاوره گروهی

 

1– آشنایی: در مرحله اول هرکدام از افراد با یکدیگر آشنا می شوند و می فهمند که می توانند به همدیگر اعتماد کنند یا خیر ، در این مرحله از مشاوره گروهی مشاور نقش مهمی دارد.

ویژگی این مرحله :

-گفتن قوانین گروه توسط مشاور

-آشنا شدن افراد با یکدیگر و گفتن هدف های گروه

-صحبت سطحی و تمرکز کردن برای شناخت یکدیگر

-به وجود آوردن اعتماد و امنیت از طرف مشاور

 

2- صحبت درباره مشکلات: بعد از رد کردن مراحل آشنایی و به وجود آمدن اعتماد ، هرکدام از افراد در مشاوره گروهی درباره مشکلات و نگرانی هایی که وجود دارد صحبت می کنند

-صحبت درباره مشکل با تردید

-سعی مشاور برای صحبت کردن بیشتر اعضا

 

3- عمل: بعد از ارتباط گرفتن با همدیگر و اعتماد سازی و بیان مشکلات ، در این مرحله از مشاوره گروهی سعی می شود این مشکلات را حل کنند

ویژگی این مرحله :

حمایت کردن مشاور از افراد هنگام مواجهه با مشکلات

 

4- پایان: این مرحله از مشاوره گروهی گروه باید به جایی رسیده باشد که به طور موقت یا دایمی به پایان یابد. بهترین تایم برای به پایان رسیدن مشاوره وقتی است که افراد به هدف هایی که تعیین شده رسیده باشند

ویژگی ها :

-مشاور یک خلاصه از جلسات را بازگو می کند.

-پایان دادن به فرایند گروه و حل کردن مسیله وابستگی افراد به هم دیگر

 

تفاوت مشاوره فردی و گروهی

 

تفاوت مشاوره فردی و گروهی فقط در تعداد اعضایی هستند که مشاوره می گیرند.

مشاوره فردی و مشاوره گروهی نسبت به یکدیگر مزایا و معایب و محدودیت هایی دارند ولی در اصل هدف های هر دو یکی هستند و آن هدف هم حل کردن مشکلات افراد و دادن راهکار های کلیدی برای تمام کارها است.

در مشاوره فردی روانشناس در بهترین مرکز مشاوره کرج فقط به یک نفر مشاوره می دهد ولی در مشاوره گروهی تعداد مراجعه کنندگان بیشتر از یک نفر است و به طور گروهی صورت می گیرد. به این صورت که گروهی مشخص با مشکلات و نگرانی های تقریبان مشابه دور هم جمع می شوند و هرکدام درباره مشکلات خود صحبت می کند ، تقریبا این افراد مشکلاتی خیلی حادی ندارند و مشکلاتی همچون تحصیلی ، شغلی و خانوادگی دارند که توصیه می شوند علاوه بر مشاوره گروهی و مشاوره فردی به مشاوره شغلی و مرکز مشاوره تحصیلی در کرج هم مراجعه کنند.

 

قیمت مشاوره فردی

 

قیمت هر جلسه مشاوره فردی با توجه به خدماتی که ارایه می شود متفاوت است و می توانید برای فهمیدن خدمات و قیمت مشاوره فردی با ما تماس بگیرید.

 

قیمت مشاوره فردی و قیمت مشاوره گروهی

 

قیمت مشاوره فردی و قیمت مشاوره گروهی متفاوت است و نمی توان گفت که دقیق چه قیمتی هست چون با توجه به خدماتی ارایه شده و تعرفه سازمان نظام روانشناسی تعیین می شود.  

 

مشاوره فردی ازدواج

 

مشاوره فردی ازدواج به شما کمک می کند که خصوصیات اخلاقی خود را بهتر بشناسید و بدانید که از همسر آینده تان چه انتظاراتی دارید برای کمک گرفتن برای انتخاب همسر می توانید از مشاوره قبل از ازدواج کمک بگیرید

 

مشاوره فردی با کودک

 

مشاوره فردی با کودک یا روانشناس کودک نوعی مشاوره است که کمک می کند اختلالات دوران کودکی را درمان کنند

والدین باید درباره نکاتی برای تربیت فرزند در روانشناس کودک بدانند و اطلاع کافی را داشته باشند.

 

مشاوره فردی تلفنی

 

مشاوره فردی تلفنی چیست ؟ هر کسی در زندگی خودش با مشکلاتی مواجه می شود که در بعضی مواقع حل کردن آن ها سخت خواهد بود ، حتی انسان های قدرتند هم نیز بعضی از مواقع دچار اضطراب می شوند ، شکست می خورند. به طور کلی می توان اینطوری گفت که همه انسان ها در بعضی از چیزها در زندگی خود نیازمند کمک هستند و هیچکس نمی تواند به تنهایی با مشکلات رو به رو شود. در این مواقع کمک گرفتن از یک مشاور به شما کمک می کند که مشکلاتتان را حل کنید.

با مشاوره تلفنی هم می توانید این روند را سریع تر کنید و مشاوره تلفنی به افرادی که دسترسی به مراکز روانشناسی معتبر ندارند یا وقت مراجعه حضوری ندارند کمک می کند.

در هزینه و وقت صرفه جویی می شود در شهرهای بزرگ نسبت به سایر شهر ها مراکز خدمات متنوعی ارایه می دهند و کسانی که در شهرهای بزرگی هستند توصیه می شود به صورت حضوری بروند. کسانی که در شهر بزرگ کرج هستند می توانند به بهترین مرکز مشاوره دولتی در کرج مراجعه کنند.

 

انواع مشاوره فردی تلفنی :

 

1 – مشاوره فردی افسردگی

2 – مشاوره تلفنی اضطراب

3 – مشاوره تلفنی وسواس فکری

4 – مشاوره تلفنی اختلالات

5 – مشاوره فردی عاطفی

6 - مشاوره فردی اختلالات شخصیت.

 

نظرات کاربران

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید

در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
نظرات کاربران

احمد ایران منش

عالیه.ممنونم

بازگشت به بالا