نتیجه جستجوی ( صفحه پیدا شد)

مشاوره خانواده

خانواده درمانی

همه شما با اصطلاحاتی مانند روان درمانی، اتاق مشاوره، ملاقات با روانشناس آشنا هستید. افرادی که از روابط عاشقانه صدمه دیده اند و کاری پیدا نمی کنند، با استرس و اضطراب به اتاق مشاوره می آیند تا رضایت و تسکین درد را تجربه کنند. یا والدینی که نگران رفتارهای نامرتب و نامناسسب، کمرویی کودک، افت تحصیلی اند ( برای گرفتن مشورت راجع به مشاوره تحصیلی به مرکز مشاوره تحصیلی در کرج مراجعه کنید. ) در یافتن راهی برای مشورت با یک متخصص هستند که بهترین مرکز مشاوره کرج در این راستا در خدمت شماست.

دلایل زیادی برای روان درمانی شخصی در قالب روابط شخصی و محرمانه وجود دارد. اما به همان اندازه مراحل مشاوره فردی، خانواده درمانی، زوج درمانی نیز مهم است. تمرکز روان درمانی فردی بر این است که به مردم کمک کند تا با ترس خود کنار بیایند، تا آنجا که ممکن است خودشان یاد بگیرند، اضطراب و عصبانیت خود را مدیریت کنند و... ولی اما بدون اینکه بدانیم غالباً نیروهایی که در زندگی ما مسلط هستند جایی خارج از وجود ما هستند.

جهت دریافت راهنمایی و یا ثبت درخواست مشاوره، با ما در تماس باشید

تماس با ما درخواست نوبت دهی مشاوره

هدف مشاوره خانواده

جلساتی که در مشاوره خانواده اتفاق میوفتد، با هدف تغییر سازمان خانواده صورت می گیرد، زیرا وقتی سازمان خانواده تغییر می کند، زندگی همه اعضای خانواده نیز تغییر می کند: تغییر در خانواده زندگی همه اعضای آن را تغییر می دهد.

خانواده چیزی فراتر از مجموعه افرادی است که در یک فضای خاص مادی و روانی با هم زندگی می کنند. خانواده یک سیستم اجتماعی و طبیعی است که ویژگی های خاص خود را دارد. آنچه خانواده یا زوجین را پیچیده می کند پیام های تیز و آشکار پنهان، روش های غلط مذاکره، ناآگاهی از قطعنامه و پیام های آنها است که منجر به نبردهایی به سبک قدیمی، سرخوردگی و نارضایتی از زندگی خانوادگی می شود.

خانواده یک سیستم عاطفی پیچیده از نظر ساختاری است که، چه سنتی و چه جدید، سازگاری یا ناسازگاری، باید تا حد ممکن توانایی تأمین نیازها و اهداف مشترک و جمعی خود را داشته باشد. ویژگی همه خانواده ها عشق، وفاداری، مسئولیت و احترام است که در صورت نقض هر یک از این خصوصیات، هشدار دهنده است!

بیشتر بخوانید

مشاوره شغلی کرج
مشاوره خانواده در کرج

بیشتر بخوانید

روانشناس کودک کرج

آنچه در خانواده درمانی انجام می شود

  • بهبود ارتباط بین اعضا (از جمله توانایی ابراز عقاید، احساسات و واکنش ها با آگاهی بیشتر از ارتباطات غیرکلامی خود به یکدیگر گوش دهید)
  • نقش ها و مسئولیت های هر یک از اعضا را بررسی کردن
  • افزایش و ازدیاد حساسیت به نیازهای فردی بقیه اعضای خانواده
  • محدودیت های هر یک از طرفین زوج را پذیرفتن
  • اضطراب یا ترس را کاهش دادن
  • حل مسئله و آموزش حل تعارض

در اینجا جا دارد تا به شما یاد آور شویم که مرکز مشاوره دولتی در کرج، در زمینه انجام مشاوره خانواده در کرج آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

نظرات کاربران

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید

در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
نظرات کاربران

احمد رضا سلطانی فر

کمک بزرگی کردید به من و خانوادم.از شما متشکرم

بازگشت به بالا