نتیجه جستجوی ( صفحه پیدا شد)

مشاوره شغلی و مشاوره تحصیلی

مشاوره شغلی و مشاوره تحصیلی

اسفند-22-1400


مشاوره شغلی یکی از حیطه های تقریبا جدید است که به شما در انتخاب کردن شغل مناسب تان کمک می کند که این امر بعضی مواقع مشاوره شغلی یا راهنمای شغلی گفته می شود.

هرکدام از ما در طول عمرمان سال های زیادی را در حال کار کردن هستیم و راضی بودن از شغل به بهبود کیفیت زندگیمان کمک می کند و مشاوره شغلی گرفتن از یک مرکز مشاوره تحصیلی در کرج تا حد زیادی به ما در انتخاب بهترین شغل موجود کمک کند.

 

پیدا کردن شغل که با علاقه ها و توانایی و هدف های شما در یک جهت باشد می تواند شما را تا رسیدن به آن چیزی که می خواهید کمک کند. همچنین پیدا کردن مسیر درست و فرصت مناسب می تواند کاری چالش برانگیز باشد. با دریافت مشاوره شغلی میتوایند در این مسیر انتخاب موفق تری داشته باشید.

اگر در خصوص مسیر مناسب مطمئن نیستید که کدام مسیر را طی کنید ، یک مشاوره شغلی مانند بهترین مرکز مشاوره کرج می تواند شما را به صورت کامل راهنمایی کند.

 

بسیاری از مردم که می خواهند در امتحانی موفق شوند یا در کنکور سراسری شرکت کنند فکر می کنند که اگر زیاد خواندن و مطالعه کردن حتما می توانند موفق شوند. ولی علاوه بر آن برای هر کاری باید برنامه ریزی داشته باشید

با برنامه ریزی مطالعه کنید تا با موفقیت به سمت جلو حرکت کنید.

مشاوره تحصیلی همانند مشاوره شغلی کمک های زیادی در این خصوص به شما بکند. به خاطر اینکه یک مشاور فردی است که در این زمینه تجربه های زیادی دارد و می تواند با شما درباره طرز درست برنامه ریزی صحبت کند.

 

با مشاوره تحصیلی شما می توانید راه اصولی برنامه ریزی را یاد بگیرید و با رعایت کردن مواردی که مشاوره تحصیلی گوهردشت کرج به شما میگوید و داشتن مقداری پشتکار می توانید به همه ی هدف هایی که دارید برسید.

تمام ما در روز 24 ساعت زمان داریم که به کارهایمان برسیم. و شاید دلیل اینکه برخی از مردم هر روز موفق تر می شوند و هر کاری را که شروع می کنند را می توانند با موفقیت تمام کنند و بعضی از مردم هیچ حرکت مثبتی به سمت جلو برنمی دارند و در یکجا ثابت مانده و در جا می زنند همان برنامه ریزی باشد.

در خصوص معافیت تحصیلی، انتخاب شغل، انتخاب رشته و .. می توانید از مرکز مشاوره خوب در کرج کمک بگیرید تا با داشتن جلسات مشاوره شغلی و مشاوره تحصیلی انتخاب بهتری داشته باشید.

مشاوره تحصیلی

چرا مشاوره شغلی و تحصیلی

با توجه به تنوع شغل ها نسبت به سال های دور ، برای انتخاب شغل مناسب سوالاتی پیش می آید که چند نمونه از آنها را برایتان آوریم. پس در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

 • از میان گزینه های مختلف کدام یک از شغل مناسب من است ؟
 • کدام شغل باعث ایجاد رضایت برای من می شود؟
 • علاوه بر تنوع شغل ها توقع ماهم از یک شغل خیلی بیشتر از قبل شده است.
 • ما از یک شغل انتظار داریم که به علاوه ی درآمد خوب با علایق و استعداد های ما نیز هم راستا باشد.
 • در راه رسیدن به شغل و کار مناسب ، بار ها درگیر سردرگمی می شویم و نمی دونیم که کدام شغل رویایی ماست یا از یک شغل چه چیزهایی می خواهیم.
 • در حین این سرگردانی ، مرکز مشاوره شغلی در کرج می تواند گزینه خوبی برای رسیدن به شغل مناسب ما باشد.
 • بعضی مواقع یک موسسه مشاوره شغلی در کرج مناسب می تواند باعث یک تصمیم گیری خیلی بهتری می شود و در زمان و منابع صرفه جویی می شود.

 

چه زمانی نیاز به مشاوره شغلی و تحصیلی داریم

1 - زمانی که از شغل فعلی رضایت نداریم و از کارم بدم میاد چه کاری انجام دهم ؟

2 – زمانی که تصمیم به عوض کردن شغل داریم اما  اضطراب تغییر شغل داریم و نمی دانیم چگونه این کار را بکنیم.

3 – زمانی که خانواده رضایت ندارند و برای تغییر شغل مخالفت می کند می تواند از مشاوره شغلی و آنچه در خانواده درمانی انجام می شود کمک بگیرند

4 - افرادی که مشاوره شغلی برای آنها می تواند مفید باشد افرادی هستند که از کاری که در حال حاضر انجام می دهد راضی نباشد و یا اگر مشغول به تحصیل باشد و رشته ای که می خواند را دوست ندارد و علاقه ای به آن موضوع ندارد می تواند از بهترین مرکز مشاوره تحصیلی کرج

 کمک بگیرد. این گونه افراد می توانند با مراجعه به مشاوره فردی بسیاری از کار های خود را روی روال انجام دهند.

5 – افرادی که زمان زیادی بیکار هستند و در هیچ کدام از مصاحبه هایی که رفته اند پذیرفته نشده اند از آن دسته افرادی هستند که به مشاوره شغلی نیاز هستند.

 

مشاوره تحصیلی کنکور سراسری

مشاوره کنکور برای دانش آموزانی که کنکور سراسری شرکت کردند در تیر ماه هر سال می توانند در آزمون سراسری با همدیگر به رقابت بپردازند مناسب است.

و برای موفق شدن در این آزمون با مشاوره تحصیلی کنکور سراسری داشتن منبع های کنکور سراسری ، استفاده کردن از آزمون ها ، کتاب های آموزشی ، مشاوره کنکور آموزش تست زدن درست ، درست مطالعه کردن  ، نهایت استفاده رو از تعطیلات بردن مثلا در تعطیلات نوروز مطالبی که عقب افتاده را مطالعه کنید و در کل یک جمع بندی و کنترل زمان در کنکور.

هیچوقت نمی شه برای همه یک روش مشاوره کنکور را به کار برد و ما میدانیم که برنامه ریزی برای هر فرد جدا و بر اساس توانمندی هر شخص و تایمی که برای مطالعه در نظر می گیرد متفاوت است.پس برای مشاوره کنکور نیاز به بررسی شرایط شخص است.

ولی چند نکته درباره برنامه ریزی درست و اصولی برای کنکور وجود دارد که با رعایت کردن این نکات دسترسی به موفقیت آسان تر خواهد شد.

پس برای داشتن یک برنامه ریزی درست می توانید به مرکز مشاوره تحصیلی در کرج مراجعه کنید.

مشاوره تحصیلی

مشاوره تحصیلی انتخاب رشته کنکور سراسری

مشاوره تحصیلی انتخاب رشته کنکور سراسری یکی از مهم ترین تصمیم هایی که دانش آموزان در حال تحصیل باید بگیرند انتخاب رشته کنکور سراسری است که می خواهند در دانشگاه ادامه تحصیل دهند.

در این حال انتخاب کردن یک مرکز مشاوره تحصیلی کرج مناسب و فهیم بسیار تاثیر گذار خواهد بود. و در آینده تحصیلی و شغلی هر شخصی می تواند موثر باشد برای مشاوره گرفتن درباره انتخاب شغل بعد از فارغ التحصیلی می توانید از مرکز مشاوره دولتی در کرج کمک بگیرید.

مشاوره تحصیلی برای انتخاب رشته مناسب آشنایی با قسمت های مختلف انتخاب رشته مانند سهمیه شهدا و مناطق محروم و ایثارگران ، سهمیه بومی در انتخاب رشته کنکور ، آشنایی با شهریه های هر دانشگاه ، تفاوت دانشگاه های دولتی و شبانه چیست، دانشگاه پیام نور یا آزاد، دانشگاه پردیس ، بین الملل، غیر انتفاعی، نحوه درست چیدن انتخابات در انتخاب رشته کنکور را می توان از مشاوره شغلی و تحصیلی کمک گرفت.

 

یک جلسه مشاوره شغلی و تحصیلی چگونه است

در جلسه های اولیه شما توسط مشاور شغلی ارزیابی می شوید تا نقطه قوت و علایق شما را شناسایی کند امکان دارد مشاور شغلی از شما تست استعداد شغلی و یا آزمون شخصیت از شما بگیرد.

در بهترین مشاوره تحصیلی در کرج با استفاده از تست های شخصیتی و سوال پرسیدن راجع به شغل اطلاعات جمع آوری می کند. در این مطلب می آموزیم تا در جلسه مشاوره شغلی چه بگوییم ؟

 

بعضی از سوالاتی که ممکن است در مشاوره شغلی و تحصیلی از شما پرسیده شود :

 • از انجام دادن چه کاری احساس لذت می کنید ؟
 • به نظر خودتان در چه شغلی خوب هستید ؟
 • مدرک های شما ؟ ( مانند سابقه کار و مدارک تحصیلی ، گواهینامه و..)
 • چه شغل هایی در ناحیه سکونت شما زیاد است؟ در خود چه ارزش هایی را می بینید؟
 • آیا کار گروهی را بهتر می توانید انجام دهید یا به تنهایی ؟
 • چه مقدار پول نیاز دارید که احساس راحت بودن داشته باشید.
 • محیط کاری رقابتی را دوست دارید یا محیطی آرام ؟

 

در جلسه های مشاوره شغلی و تحصیلی چه نکاتی را بگوییم

اولین چیزی که بهتر است راجع به آن صحبت کنید این که چطور علایقتان را بشناسید

خانم / آقای مشاور من برای تغییر شغل تصمیم خودم را گرفته ام  اما از تغییر دادن شغل می ترسم و از شما کمک می خواهم. اگر خانواده مخالفت کنند با مخالفت ان ها چه کنم ؟ هزینه های زندگی را چه کنم ؟

خیلی ها میگویند که مدرک تحصیلی بالا بهتر از نداشتن آن است. آیا به حرف های آنها درست است در این موارد من چه کنم ؟ آیا باید سالها وقت خودم را برای این موضوع بگذارم ؟

در جلسه های مرکز مشاوره شغلی در کرج جایی است برای حرف زدن درباره سوال های اینگونه ، و تقریبا صحبت هایی که در این جلسات انجام می دهید به مشاور شغلی کمک می کند که اطلاعاتی که در خصوص شغل شما و شرایط شما بخواهد را به دست آورد.

شما بعد از مشاوره شغلی باید با کلی ایده برای پیاده کردن و تعداد زیادی مطلب برای فکر کردن از آنجا خارج شوید.

مشاوره شغلی

 

اهمیت مشاوره شغلی و تحصیلی

اهمیت مشاوره شغلی از این جهت مهم است که شغل یکی از مهم ترین عامل های احساس رضایت در زندگی است.کسانی که از شغل خود راضی نیستند و یا برای آن کار مجبور هستند که فشار های زیادی را تحمل کنند بیشتر مواقع در بقیه ابعاد زندگی خود درگیر مشکل می شوند.

به همین دلیل خیلی اهمیت دارد که در زمان های حساس زندگی مانند وقتی که می خواهید در یک حرفه ی خاصی آموزش ببینید یا کار کنید از یک مشاور کمک بگیرید و درباره علایق و توانایی های خود آگاهی بیشتری کسب کنید.

موسسه مشاوره شغلی در کرج فقط به شما کمک نمی کند که تصمیم درستی بگیرید بلکه اگر از کارتان رضایت ندارید یا رفتار بدی در محیط کار تجربه می کنید هم می توانید از مرکز مشاوره خوب در کرج کمک بگیرید.

 

مشاوره هنرستان

وقتی اسم هنرستان می آید بیشتر خانواده ها مخالفت می کنند و یک تصور غلط از هنرستان دارند که بچه های تنبل به هنرستان میروند و یا دوست دارند که فرزندشان از راه گذشته دکتر و مهندس شود منظور همان دبیرستان است. که در این جور مواقع راهنمایی گرفتن از مشاوره هنرستان و مشاوره خانواده می تواند به شما کمک کند.

یکی دیگر از راه های مناسب برای افراد این است که از کودکی استعداد را کشف کنید که با استفاده از سوالات روانشناس کودک مشورت های لازمه را انجام دهید و درباره نکاتی برای تربیت فرزند در روانشناس کودک بیشتر بدانید.

اگر هم تصمیم گرفتید که در هنرستان ادامه تحصیل دهید و در خصوص انتخاب رشته و دانشگاه و مواردی همچون برنامه ریزی و تست زنی و...مشکل داشتید می توانید از مرکز مشاوره در کرج کمک بگیرید.

 

مشاوره تحصیلی دانشگاهی

مشاوره تحصیلی دانشگاهی برای انتخاب دانشگاه یکی از موارد مهم برای تمام کسانی است که کنکور داده اند.

همه ی افراد دوست دارند که در بهترین دانشگاه ها به ادامه تحصیل بپردازند. ولی در همه موارد مشهور ترین دانشگاه ها لزوما بهترین دانشگاه ها در رشته های موجود نیست. و بعضی از دانشگاه ها که خیلی مشهور نیستند موفق تر عمل می کنند.

می توانید با مشورت گرفتن از مرکز مشاوره تحصیلی در کرج از این دانشگاه ها اطلاعات کسب کنید.

 

معافیت تحصیلی

بر اساس قانون نظام وظیفه برای تمام آقایانی که به سن 18 سالگی / سن خدمت رسیده اند ، خدمت سربازی واجب است. ولی کسانی که قصد ادامه تحصیل دارند می توانند درخواست معافیت تحصیلی بدهند .

درخواست معافیت تحصیلی شرایط خاص خودش را دارد. بلکه همه دانشگاه ها قبل از مراحل ثبت نام از دانشجویان پسر خود درباره وضعیت سربازی او سوال می پرسند. و به همین دلیل برای اینکه بتوان بدون دردسر به ادامه تحصیل پرداخت این افراد باید درخواست معافیت تحصیلی بگیرند و مراحل زیر را باید طی کرد:

1 - این افراد باید گواهی پایان دوره ی قبلی خود به دانشگاه مربوطه ارایه دهند و از دانشگاه برگه معافیت تحصیلی را بگیرد.

2 – در مرحله بعد باید به دفتر های خدمات الکترونیک رفته و به آنجا مدارک شناسایی و برگه معافیت را تحویل دهید.

3 – با مراجعه به پلیس +10 می توانید درخواست معافیت خود را ثبت کنید

4 – شرایط و مدارک توسط ناجا بررسی می شود

5 –  در مرحله آخر مجوز ثبت نام شما در دانشگاه توسط دفاتر خدمات الکترونیک صادر خواهد شد.

معافیت تحصیلی

 

تمدید معافیت تحصیلی پشت کنکوری ها

افرادی که 18 سال آنها تمام شده و قبل از قبول شدن در دانشگاه به خدمت اعزام می شوند باید با توجه به قوانین به تمدید زمان اعزام اقدام کنند.

در حال دیگر برای رفتن به سربازی اول باید مراحل مربوط به آن را انجام دهند و بعد به خدمت بروند.

یعنی باید به خدمت رفته و در آنجا منتظر جواب کنکور باشد که آیا قبول شده است یا خیر.

در صورتی می تواند از سربازی معافیت بگیرد که در مقطع کارشناسی یا بالاتر قبول شده باشد.

اگر کسی پشت کنکور باشد معافیت تحصیلی کسانی که قبل از اعزام به خدمت آن تا حداکثر یکسال بعد از فارغ التحصیلی وقت دارند مجدد برای کنکور آزمون دهند.

افرادی که می توانند از خدمت مرخصی بگیرند کسانی هستند غیبت نداشته و در مقطع کارشناسی پذیرفته شوند.

 

مشاوره شغلی و تحصیلی آنلاین و تلفنی

مشاوره شغلی و تحصیلی تلفنی یکی از امکانات تازه است که در حال حاضر خیلی از افراد بیشتر از قبل از آن استقبال می کنند. مسائلی همچون ویروس کرونا ، نداشتن وقت کافی و مشغله های زیاد و دسترسی نداشتن به مراکز مشاوره معتبر باعث شده که خیلی از افراد به مشاوره غیر حضوری روی بیاورد و در این مواقع مشاوره شغلی تلفنی می تواند به شما کمک کند.

شما می توانید با تماس گرفتن با مراکز روانشناسی در هر جای کشور که باشید مشکل خود را مطرح کنید و از یک متخصص کمک بگیرید.

 

مراکز مشاوره شغلی و تحصیلی

به طور کلی در تمام دنیا مراکز مشاوره شغلی همان مراکز مشاوره شغلی و کاریابی هستند. که درباره کارهایی که وجود دارند صحبت و راهنمایی می کنند. اما در شهر های بزرگ همچون کرج مشاوره تحصیلی و شغلی شرایط بهتر است شما می توانید با مراجعه به مرکز مشاوره دولتی در کرج خدماتی که مورد نیاز شما هست را دریافت کنید.

ولی اگر در شهرهای بزرگ نیستید می توانید از مشاوره شغلی تلفنی استفاده کنید.

 

مزیت مشاوره شغلی و تحصیلی تلفنی

 

در وقت و هزینه صرفه جویی می شود :

در شهر های بزرگ مانند شهر کرج رفت و آمد به مرکز مشاوره تحصیلی در کرج یکی از مسائل مهمی است که باعث می شود وقت و هزینه زیادی را متحمل شوند. به همین دلیل در بسیاری از مواقع رفتن به مشاوره را به تاخیر می اندازند و به زمان دیگری موکول می کنند. ولی مشاوره شغلی و تحصیلی آنلاین و تلفنی به شما امکان این را می دهد که بدون صرف هزینه و وقت  می توانید با یک تماس از مشاوره دلخواه بهره مند شوید

دسترسی آسان

برای مراجعه حضوری با یکسری محدودیت ها مواجه هستید مثل اینکه مشاور توی یک ساعت مشخصی در دفتر خود حضور دارد و باید در خصوص زمان مراجعه با او هماهنگ کنید ولی در مشاوره تلفنی چون در بهترین مرکز مشاوره کرج تعداد زیادی درمانگر تلفنی وجود دارد می توانند به طور همزمان جوابگوی سوالات شما باشند.

راحتی بیشتر در صحبت کردن

کمک کردن از یک مشاور برای تمامی افراد کار راحتی نیست. به طور مثال مردی میانسال که شخصیت کم صحبتی دارد یا مغرور است با اینکه چند سال در یک شغل است ولی از شغل خود احساس رضایت ندارد و حرف زدن راجع به نقطه ضعف ها و نقطه قوت ها در جلسه های حضوری ممکن است سخت باشد و رو در رو نتواند کامل درباره نگرانی ها و مشکلات خود صحبت کند

مشاوره شغلی تلفنی

نظرات کاربران

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید

در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
نظرات کاربران

مهراوه

با سلام. میتونم آدرستونو داشته باشم؟

بازگشت به بالا