نتیجه جستجوی ( صفحه پیدا شد)

مشاوره طلاق

مشاوره طلاق

اسفند-22-1400


مشاوره طلاق به درمانی گفته میشود که برای زوج های متاهل که در نزدیکی جدایی دائمی هستند ایجاد شده است

طلاق یک امر قانونی است که علاوه بر افراد جدا شده میتواند دیگر اعضای خانواده را هم متاثر کند.

طلاق در سراسر دنیا بسیار رواج دارد. اما تعداد زیادی از زوج ها با روش صحیح از یکدیگر جدا نشده اند و از سلامت روحی ، عاطفی و جسمی برخوردار نیستند و به مشاوره طلاق نرفته اند.

بر اساس آمار در مرکز مشاوره کرج نصفی از همه ی افرادی که ازدواج کرده اند از یکدیگر طلاق گرفته اند و تعداد زیادی از افراد قبل از 5 سال طلاق میگیرند اگر این افراد به مشاوره طلاق مراجعه کنند تعداد زیادی از افراد مشکلاتشان حل میشود.

 

 

مشاوره طلاق بعد از طلاق هم موثر است

مشاوره طلاق هم قبل از طلاق هم بعد از آن میتواند تاثیر گذار باشد و و از مراحل قانونی با شد که فرد بعد از طلاق بتواند به زندگی شخصی و حرفه ای خود برگردد

افراد میتوانند با مشاوره طلاق تأثیر طلاق را بر روی فرزندان و اعضای خانواده خود کمتر کنند و مشاوره طلاق میتواند به آن ها کمک کند که از آسیب های روحی ، روانی و اجتماعی عبور کنند

هر چند اگر این امر دوستانه هم باشد باز هم مشکلات و استرس های خود را دارد و زندگی زوجین را تغییر میدهد. ایده ایجاد یک زندگی متفاوت و جدید میتواند ضربه زننده ترین و بدترین تسکن دهنده احساسات باشد اما با گذشت زمان اوضاع بهتر میشود و این خبر خوب است.

 

مشاوره طلاق چگونه کمک میکند

مشاوره طلاق میتواند در این زمان دردناک و نامشخص با مشاوره خوب راهنمایی کند و کارهایی که باید در این زمان انجام بدین رو با رعایت اصول و قوانین درست در مسیر مثبت و سالم را در اختیارتان قرار میدهد .

 

مشاوره طلاق میتواند به شما اموزش دهد که بعد از طلاق چگونه زندگی خود را از سر بگیرید و مراقب تاثیر آن بر روی زندگی فرزندان خود باشید

هدف از مشاوره طلاق چیست  

 

هدف از مشاوره طلاق، رسیدگی به زوج هایی که روابط ها به مشکل خورده و در استانه طلاق است.

به طور کلی مشاوره طلاق به شما اموزش میدهد که چطور با همسر و خانواده خود مشکلاتتان را حل کنید و چگونه به طورصحیح راجب مشکلتان صحبت کنید

مشاوره طلاق به شما و همسرتان اموزش میدهد که مهارت های حل کردن ناقشه خود را بهبود ببخشید تا اختلاف نظرات کوچک به مشکلات بزرگ تر تبدیل نشود.

 هدف از مشاوره طلاق کمک به افراد در شناسایی و حل کردن مشکلاتی همچون اعتیاد ، خیانت ، از بین رفتن صمیمیت و... است

 

در نهایت هدف اصلی مشاور های طلاق کمک به افراد است که بتوانند زندگی جدیدی را شروع کنند و با زندگی جدید خود سازگار شوند.

همه طلاق ها نیاز به مشاوره طلاق ندارند اما میتواند برای جلوگیری از رفتار ها و افکار های مخرب احتمالی کمک کننده باشد

 

قبل و بعد از مشاوره طلاق چه می آموزیم

یک مشاور طلاق خوب میتواند به زوجین بیاموزد که چطور ارتباط مستقیمی باهم برقرار کنند و رفتار درست و منطقی باهم داشته باشند.

مشاور به زوجین کمک میکند که بتوانند تصمیم بگیرند که واقعا طلاق میخواهند؟

مشاور میتواند به زوجین در تصمیم گرفتن برای نجات ازدواج کمک کند

 

در نظر داشته باشید که اگر فرزندتان هم در این زمینه درگیر است برخورد شما در این موضوع مهم و اظطراری است. مهم است که فرزندتان طلاق سالم ، بدون سرزنش ، بدون بی احترام را تجربه کند

 مشاوره قبل از طلاق میتواند به زوجین  در شاناسایی و رفع احساسات گیج کننده و متضاد مربوط به طلاق کمک میکند

 

پس از مشاوره طلاق

صرف نظر از دلیل ، از بین بردن یک رابطه متعهد و طولانی مدت زندگی روزمره شما تحت تاثیر قرار میدهد و مختل میکند و عواطفی مثل استرس ، غم و اندوه را به وجود می آورد.

زندگی بعد از طلاق برای افراد زیادی احساس سنگینی دارد. آینده نامشخص غم انگیز تر از بودن در رابطه ناخوشایند است.

نکته قابل توجه در مشاوره بعد از طلاق این است که در پیامد های طلاق شما را راهنمایی میکند.

مشاور های طلاق از تکنیک هایی استفاده میکنند که عزت نفس ، پذیرش واقعیت و اعتماد به نفس شما بهبود یابد بنابر این میتوانید زندگی خود را از سر بگیرید.

معمولا بعضی از افراد که سالهاست که متاهل هستند، فهمیدن این که خارج از ازدواج هستند سخت.

در اینجا مرکز مشاوره خوب در کرج میتواند به شما در کشف هویت خود کمک کند و شما میتوانید زندگی جدید را شروع کنید.

 

چه زمانی به مشاوره طلاق نیاز دارم

بیشتر بخوانید

مرکز مشاوره تحصیلی در کرج

 

چه زمانی به مشاوره طلاق نیاز دارم

در حقیقت اکثر مردم با موجود عدم اطمینان و درد ، با این شرایط میتوانند با موفقیت دست به عمل طلاق بزنند. ولی برای برخی از افراد طلاق نابودکننده است و غلبه کردن بر اندوه و از دست دادن میتواند غیرقابل هضم باشد مثل هر تغییر زیادی در زندگی ، طلاق هم میتواند بر همه جنبه های زندگی شما اثر بگذارد. از اثر بر احساسات شما گرفته تا سلامت جسمی شما.

 

قدم برای مشاوره طلاق میتواند به مفهوم برداشتن قدم مهمی در مواظبت از خود باشد اگر ددرد طلا بیش از اندازه بر روی دوش شما سنگینی کند که نتوانید از خود مراقبت کنید و به خودتان رسیدگی کنید در نظر داشته باشید اگر میخواهید در طول این مدت از فزرند خود مراقبت و حمایت کنید ، سلامت روحی و روانی شما مهم ترین ویژگی است. پس از خودتان مراقبت کنید تا بتوانید از فرزندانتان هم مراقبت بهتری داشته باشید.

 

مشاوره کودک و نوجوانان بعد از طلاق

اگر کودکی دارید و میخواهید طلاق بگیرید باید به بازخورد او نسبت به این موضوع  جدید توجه کنید.

حتی اگر کودکتان به نظر میرسد که با این موضوع مشکلی ندارد ولی نکاتی برای تربیت فرزند روانشناس کودک بحث بسیار ضروری و مهمی است که هرچه زودتر باید به آن رسیدگی کرد.

 

باید مطمعن باشید که در طول مراحل طلاق شخصی هست که فرزندتان با او احساس راحتی داشته باشد و در مورد افکار  و احساساتش با او صحبت کند.

همچنین، فرزندان طلاق بیشتر از افراد جامعه در خطر خودکشی ، خودآزاری ، افسردگی و استرس قراردارند. در برخورد با دوستان یا همکلاس هایشان در معرض مشکلات زیادی هستند و یا ممکن است کامل تغییر رفتار دهند.

 

در طول دوران طلاق اگر فرزند دارید حتما به مرکز مشاوره خانواده رجوع کنید. شما هم باید در جلسات مرکز مشاوره طلاق همراه فرزندتان باشد. در این زمان شما متوجه میشوید که در این موقعیت سخت چگونه به فرزند خود کمک کنید. با این کار شما به فرزند خود این موقعیت را خواهید داد که با موفقیت ای دوران را سپری کند و با این مشکل رو به رو شود.

 

4 سوال قبل از طلاق

قبل از تصمیم گیری درباره طلاق این سوالات را از خود بپرسید :

 

آیا درباره موضوعی که باعث ایجاد مشکلات در رابطه شما شده است با همدیگر صحبت کرده اید ؟

خیلی از زوج ها مشکلاتی باعث ایجاد ناراحتی ها شده است با همدیگر صحبت نمیکنند.

فکر میکنند که همشرشان از طرز رفتار و واکنش های او متوجه موضوعی که باعث ایجاد ناراحتی و مشکل شده است میشوند. که اینگونه نیست و در خیلی از موارد همین موضوع باعث شود که یکی اززوج ها با خود فکر کند که هیچ اهمیت و ارزشی برای همسر خود ندارد و همین موضوع باعث به وجود امدن دلخوری های بیشتری میشود.

 

آیا درباره کارهایی که انتظار دارید همسرتان انجام بدهد با او صحبت کرده اید ؟

بعضی وقت ها علت خیلی از مشکلات ساده است و دلیل هم این که همسر شما نمیداند که شما از او چه انتظراتی دارید که همین موضوع باعث ایجاد اختلاف های زیادی میشود.

 

برای نجات زندگی مشترکتان چه راه حل هایی وجود دارد ؟

میتوانید با پرسیدن این سوال از خودتان و همسرتان لیستی تهه کنید که در آن کارهایی که هردوی شما برای بهتر شدن زندگی مشترکتان انجام بدهید را یادداشت کنید و آن هارا عملی کنید.

بعد از متوجه میشوید که به چه اندازه از مشکلاتتان کمتر شده است.

 

آیا واقعا بدون همسرتان خوشحال و راضی هستید؟

با زوج ها به این مطلب فکر کنند که آیا چیز هایی که بعد از طلاق به دست خواهند اورد از شریک زندگیشان با ارزش تر است یا خیر

اگر یکی از رفتار های شریک زندگیتان باعث ایجاد ناراحتی در شما شده است ، میتوانید با فکر کردن به نکات و جنبه های مثبت و رفتر های خوب او دیدگاه های منفیتان را نسبت به او کمتر کنید.

 

آثار طلاق

نبودن ناگهانی همسر ممکن است باعث استرس یا ترس شود. با این حال ، ممکن است بعضی افراد بعد از طلاق احساس خوشحالی و خوشبختی بکنند.

عموما طلاق ، زنان را از لحاظ اقتصادی بیشتر از مردان تحت تاثیر قرار میدهد. اما از لحاظ روانی و اجتماعی بین مرد و زن تفاوت انچنانی ندارد بعضی از مردان و زنان بعد از طلاق ممکن است دوباره ازدواج کنند.

 

بهترین مشاوره برای طلاق کدام است

بهترین مشاوره برای طلاق کدام است

این مشاوره در طلاق توافقی اجباری است. ولی توصیه میشود که اگر از روش های دیگر و یا حتی همین روش اقدام به جدایی کنید حتما به مرکز مشاوره در کرج مراجعه کنید.

اگر مشاوره به صورت حضوری برایتان امکان پذیر نیست میتوانید از مشاوره آنلاین در بهترین مرکز مشاوره کرج و تلفنی استفاده کنید.

مشاوره خیانت و مشاوره بچه های طلاق از مورد هایی هستند که امکان اگاه شدن و تجدید نظر در تصمیم های عجولانه را به شما میدهد

نظرات کاربران

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید

در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
نظرات کاربران

مسیح

بسیار متشکر از شما و دکترهای خوبتون.مشاور خوبی بودن برای من و همسرم...

بازگشت به بالا