نتیجه جستجوی ( صفحه پیدا شد)

غلبه بر شکست عشقی

غلبه بر شکست عشقی

اسفند-22-1400


شکست عشقی از موارد دردناکی است که ممکن است هر فردی آن را تجربه کند. از عوامل شکست عشقی که میتوانیم به عشق یکطرفه ، عجله کردن در وارد شدن به یک رابطه عاشقانه ، فرار کردن از تنهایی و.. اشاره کرد. برای غلبه بر شکست عشقی راهکارهایی وجود دارد که در ادامه به آن می پردازیم.

زیاد شدن این موارد در شبکه های اجتماعی با دیدن انواع عکس نوشته غمگین کاملا مشخص است.

این افراد با گذاشتن عکس های غمگین و پست های عاشقانه غمگین سعی میکنند به طور غیر مستقیم پیامی را به طرف مقابل برسانند. این افراد روش درست غلبه بر شکست عشقی را بلد نیستند و از راه غلط دست به کار میشوند.

هرچند که اثرات شکست عشقی در زندگی هر فرد متفاوت است اما بیشتر این افراد حس می کنند که دنیا به پایان رسیده و از زندگی ناامید می شوند و از علایق خود دست میکشند. به کارها و حتی تحصیل بی تفاوت میشوند ، و گوشه گیر میشوند و از دوستان و خانواده دوری میکنند.

مرکز مشاوره کرج با مشاورین مجرب خود در راستای بهبود افکار شما آماده ی خدمت رسانی میباشد.

 

نکاتی که برای غلبه بر شکست عشقی ممکن است تاثیر گذاشت باشند:

 1. گریه کنید تا شکست عشقی را فراموش کنید : پیش از اینکه ادای آدم های قوی را در بیاورید و ادعا کنید که احساساتتان نمیتوانند بر شما و زندگیتان غلبه کنند، از یاد نبرید که هرچقدر تلاش کنید که احساساتتان را انکار کنید ، دیر تر و کمتر از آن ها رها میشوید. یکی راه های عاقلانه و سالم برای غلبه بر شکست عشقی این است که درباره احساساتی که دارید صادق باشید و احساساتتان را بروز دهید. یکی دیگر از راه های غلبه بر شکست عشقی این است که دل شکستگی خود را قبول کنید و از یاد نبرید که گریه کردن  یک راه بدون هزینه و عاقلانه است.

 2. پیدا کردن ریشه مشکل : اگر ناراحتی شما برای از دست دادن کسی خیلی طول کشیده است ، باید دلیل این اتفاق را در خودتان پیدا کنید. چرا آن فرد را فراموش نمیکنید ؟ چه خصوصیاتی داشت که نمی توانید آن را رها کنید؟ احتمال از دست رفتن در هر رابطه ای وجود دارد ولی اگر نمی توانید یک شخص را فراموش کنید و از خاطراتتان بگذرید باید برای این اتفاق یک دلیل داشته باشید برای غلبه بر شکست عشقی پیدا کردن این دلیل یکی از مهم ترین کارهاست.

 3. ارتباط خود را با او قطع کنید و کمی از فضای مجازی فاصله بگیرید.  بعضی مواقع در غلبه بر شکست عشقی موفق شده اید. برای یک مدتی به او فکر نکردید و به زندگی روزمره خود برگشتید ولی یک نگاه کوچک به فضای مجازی طرف مقابل شمارا به چند ماه و چند سال قبل تر برمیگرداند و باعث میشود شما ناراحت شوید و با خود فکر های عجیبی کنید که زندگی او بهتر از شماست و احساس خوشبختی میکند یا فرد جدیدی به زندگی او وارد شده شاید این ها اصلا درست نباشد و شما فقط خود را ناراحت می کنید و با فاصله گرفتن از فضای مجازی می توانید زندگی بهتری داشته باشید. میتوانید از مرکز مشاوره کمک بگیرید.

غلبه بر شکست عشقی

بیشتر بخوانید

بهترین مشاوره تحصیلی کرج

شکست عشقی در مردان

شکست عشقی یک واقعه ناگوار است که اثرات آن در مردان و زنان متفاوت است. در ادامه مطلب به بررسی احساسات مردان بعد از شکست عشقی می پردازیم.

بسیاری از روانشناسان اعتقاد دارند که در هنگام شکست عشقی برای مردان سخت تر و عمیق تر از زنان است. و در بسیاری موارد مردانی هم هستند که به خاطر شکست عشقی که داشتند هیچ وقت تا آخر عمر ازدواج نکردند  به خاطر اینکه  هنوز نتوانسته اند عشق اول خود را فراموش کند.

کسانی که عاشق میشوند همیشه ذهنشان درگیر یک نگاه از سمت طرف مقابل است و بی تاب یک نگاه و لبخند از سوی او هستند

به همین دلیل میشه گفت که مردان ذهن و قلب خود را هنگام عاشق شدن باخته و فقط به آن یک نفر فکر میکنند و بعد از شکست در آن رابطه ، غلبه بر شکست عشقی برایشان سخت است.

 

جهت دریافت راهنمایی و یا ثبت درخواست مشاوره، با ما در تماس باشید

تماس با ما درخواست نوبت دهی مشاوره

 

شکست عشقی در زنان

با توجه به مطالبی که در بالا گفته شد هر شخص واکنشش در رابطه با شکست عشقی با سایر افراد متفاوت است و این تفاوت به دلایلی زیادی بستگی دارد.

یکی از این دلایل جنسیت آن ها است، مردان و زنان بصورت متفاوتی نسبت به هم شکست عشقی را تجربه میکنند.

زنان به طور معمول احساساتی از مردان هستند و در بروز احساسات راحت تر از مردان هستند و به همین دلیل شکست عشقی در زنان نسبت به مردان راحت تر است و این دوره را زودتر رد میکنند و حالشان بهتر می شود و غلبه بر شکست عشقی برایشان راحت است.

 

علائم شکست عشقی در مردان

 1. استرس : گاهی که مردان شکست عشقی را تجربه میکنند برخی هورمون های آن ها بیشتر شده و باعث به وجود آمدن اضطراب و استرس میشود که چون غلبه بر شکست عشقی برایشان سخت است ممکن است منجر به ایجاد خشم و مصرف مشروبات الکلی و یا مواد مخدر شود.
 2. دردهای جسمی : وقتی که مردی شکست عشقی را تجربه میکند به خاطر پنهان کردن احساسات خود ممکن است دچار درد های جسمی شود. مانند قلب درد ، سر درد ، افزایش فشار خون و..
 3. افسردگی : افراد زمانی که شکست عشقی را تجربه میکنند گاها دچار افسردگی میشوند که از علایم افسردگی میتواند به بی خوابی ، بهم ریختن خواب فرد ، کارهایی که دوست دارد به آن ها بی علاقه میشود. خشم  ، خستگی زیاد ، گوشه گیری و...
 4. ارتباط با افراد غلط : یکی دیگر از علائم شکست عشقی در مردان برقراری ارتباط کوتاه مدت با زنان جدید برای فراموشی ، انکار کردن احساسات و رابطه قبلی است چون غلبه بر شکست عشقی برایش دشوار بوده.
 5. صحبت نکردن در مورد ارتباط عاطفی خود : وقتی مردی شکست عشقی را تجربه میکند ، علاقه ای برای صحبت کردن در رابطه با فرد قبلی ندارد و اگر شما سوالی در آن رابطه از او بپرسید بحث را به بیراهه میکشاند.

غلبه کردن بر شکست عشقی

بیشتر بخوانید

روانشناس کودک در کرج

علائم شکست عشقی در زنان :

 • افسردگی : این مشکل در زنان بیشتر از مردان است ، فردی که بیشتر زمان های زندگیش را با کسی که فکر میکرد عشق زندگی زندگیش است گذارنده باشد و در نبود او برایش سخت است که به زندگی ادامه دهد در این طور وارد میتواند از مرکز مشاوره خوب در کرج کمک بگیرد.
 • سرخوردگی : اغلب دختر ها بعد از شکست عشقی حس میکنند که به اندازه کافی جذابیت ندارند و با این اوضاع دچار سرخوردگی میشوند و نسبت به خود حس تنفر پیدا میکنند با کمک گرفتن از یک مشاور می توانند راه غلبه بر شکست عشقی را پیدا کنند.
 • بدبینی : در دخترانی که همچین شکست هایی را تجربه میکنند بدبینی نسبت به جنس مخالف در آن ها بیشتر میشود.
 • حس انتقام : حس انتقام در دخترانی که شکست عشقی را تجربه کردند به وجود می آید همیشه پسران را از دید منفی می بینند و درباره بی احساس و نامرد بودن پسران صحبت میکنند.
 • تغییر شخصیت : یکی دیگر از علائم شکست عشقی تغییر رفتار و شخصیت فرد است و باعث میشود که عادت های قبلی خود را به طور کامل ترک کند و اینطور فکر کند که هرچه در زمان سختی کشیده است به خاطر همین عادت ها و رفتار های  او بوده و آن رفتار ها را ترک کند و یک فردی کاملا متفاوت شود و خودش را تبدیل به فردی سوء استفاده گر میکند تا به دیگران اجازه ندهد از او سوء استفاده کند.
 • اختلال هراس عشقی : یکی از علائم شکست عشقی در زنان اختلال هراس عشقی است که فرد از وابستگی عاطفی ترس پیدا میکند و غلبه بر شکست عشقی در اینجور موارد سخت است.
 • اعتیاد به مواد مخدر : گاهی بعضی از دختران بعد از شکست عشقی به سیگار و الکل روی می آورند.

ممکن است بعد از شکست گوشه گیر شده و تلاش میکنند با مصرف مواد ناراحتی و ، خشم و عصبانیت را از خود دور کنند. مصرف مواد در زنان هست ولی کمتر از مردان است.

این علائم علاوه بر زنان در مردان نیز دیده میشود ولی در زنان بیشتر به دلیل احساساتی بودن اما زنان زودتر از مردان در رابطه با ، غلبه بر شکست عشقی موفق خواهند بود.

شکست عشقی

ازدواج با فردی که شکست عشقی خورده

نکات مهمی که در رابطه با ازدواج با فردی که شکست عشقی خورده است :

 • فکر های مریض را از خودتان دور کنید که آیا نامزد یا همسر قبلی طرف مقابلتان چه خصوصیاتی داشته آیا از شما بهتر یا دوست داشتنی تر بوده ؟ این افکار شما را به جایی نمی رساند. به این فکر کنید که اگر از شما بهتر بود چرا باید از او جدا شود و با شما وارد رابطه شود. برای ازدواج میتوانید از مرکز مشاوره در کرج کمک بگیرید.
 •  کمی به همسرتان زمان دهید که با تغییرات به وجود آمده در زنده اش کنار بیاید. اینکه شما عاشق همدیگر هستید باعثت نمیشود که او گذشته و شکست های خود را فراموش کند.
 • گذشته را هضم کنید. باید به همسرتان اجازه دهید که با شما درد و دل کند. این صبوری شما بهترین کاری است که شما میتوانید در حق همسر و زندگیتان انجام دهید چون انکار کردن گذشته هیچ کمکی نمیکند فقط باعث میشود که او تا آخر عمر با این شکست و ناراحتی زندگی میکند و غلبه بر شکست عشقی برایشان سخت میشود.

نظرات کاربران

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید

در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
نظرات کاربران
بازگشت به بالا