نتیجه جستجوی ( صفحه پیدا شد)

خیانت های زناشویی و خیانت همسر و راه های مقابله با آن

خیانت های زناشویی و خیانت همسر و راه های مقابله با آن

اسفند-22-1400


در واقع خیانت زناشویی یا در اصل عهد شکنی به نوعی درگیری عاطفی ، جنسی و ... میباشد

که به دور از چشمان همسر و به صورت پنهانی در حال انجام است .

به طور قطعی یکی از بدترین و پیچیده ترین آسیب ها از طرف زوجین که باعث مشکلات عاطفی ، روحی و .. میشود خیانت زناشویی است .

با توجه به بالا رفتن آمار هر روزه ی خیانت در میان زوجین و در نهایت طلاق ، امروزه مرکز مشاوره در کرج این موضوع بیشتر در تلاشند تا بتوانند از این موضوع پیشگیری کنند . در مورد مشاوره طلاق بیشتر بدانید.

مرکز هایی که در آن مشاوره طلاق و مشاوره خیانت زناشویی به صورت تخصصی و به حالت تیمی کار میکنند .

قطعا یکی از ریشه های خیانت همسر شناختن نیازهای واقعی و ندانستن هویت اصلی خود فرد خواهد بود .

زوجین در زندگی مشترک نیاز های مختلفی دارند ، یکی از مهم ترین آنها نیاز های عاطفی و روابط صمیمانه است . اگر صمیمیت در خانواده وجود داشته باشد این خانواده ها شادمانی و معنای رضایت مندی از زندگی زناشویی را تجربه میکنند .

عوامل مختلفی می توانند سلامت خانواده را به خطر انداخته و سلامت و ازدواج خانواده را با چالش مواجه کنند که یکی از بدترین آنها خیانت زناشویی است .

تعابیر متفاوتی از خیانت زناشویی بیان شده است که از زیبا ترین تعبیر آن میتوان  به ( برقراری هر رابطه ی دیگری اعم از رابطه جنسی یا عاطفی که به صورت پنهان و دور از چارچوب زوجین باشد ) نام برد .

یقینا خیانت زناشویی میتواند عامل تهدید کننده و تخریب کننده ای برای ثبات و تداوم رابطه زناشویی باشد .

 

بیشتر بخوانید

مشاوره شغلی کرج

 

خیانت زناشویی و خیانت همسر

انواع مختلفی دارد ، خیانت زناشویی فقط به برقراری صمیمیت جنسی یا برقراری رابطه جنسی یا برقراری رابطه عاطفی با فردی دیگر به جز همسر گفته نمیشود .

هرگونه صمیمیتی مثل صمیمیت عاطفی و فیزیکی با فرد دیگری غیر از همسر خیانت نامیده میشود .

 

زمانی که شخصی این صمیمیت عاطفی را انجام دهد حتی اگر این رابطه حضوری هم نباشد و از طریق تماس تلفنی یا شبکه های مجازی باشد این فرد به همسر خود خیانت کرده است .

این روابطی که اغلب به صورت پنهانی بوده و دور از چشم همسر انجام می شوند بنیان رابطه را مورد تنزل قرار میدهد پس با این تفاسیر خیانت انواع گوناگونی دارد و نمیتوان آن را به نوع رابطه خاصی دسته بندی کرد .

 

زمانی که خیانت در زندگی زوجین اتفاق می افتد  دوو مدل تاثیر مخرب بر جای میگذارد که میتوان به دو مدل فردی و ارتباطی آن را دسته بندی کرد .

در مدل فردی به دلیل اینکه آن شخصی که بهش خیانت شده اینقدر فکر و خیال کرده من چه چیزی کم گذاشته ام دارای حس های بی اعتمادی ، افسردگی ، اضطراب و نگرانی و ..... که سایر اختلالات روانی است که میتواند ثمره این حادثه باشند .در مورد مراحل مشاوره فردی بیشتر مطالعه کنید.

 

در مدل ارتباطی ، ارتباط میان زن و شوهر و هرگونه صمیمیت و احترامی که میانشان بود از قبیل رضایت از زندگی و  ... کاهش یافته یا حتی از بین میرود . که در نهایت باعث میشود کانون خانواده از همدیگر بپاشد .

 

جهت دریافت راهنمایی و یا ثبت درخواست مشاوره، با ما در تماس باشید

تماس با ما درخواست نوبت دهی مشاوره

 

دلایل خیانت همسر و خیانت زناشویی چه میتواند باشد

طبق تحقیقاتی که روی 500 نفر از افراد که این اتفاق برایشان افتاده است ابتدا شناسایی عوامل زمینه ساز خیانت زناشویی از هر نظر مهم و با ارزش تر است . برای سبب شناسی خیانت زناشویی ابتدا باید دلایل متعدد آن را بشناسیم .

 

1.     عدم رضایت جنسی در زندگی زناشویی

عدم رضایت جنسی را در رابطه میتوان یکی از عمده ترین علل خیانت زناشویی نام برد .

هر دو زن و مردی که در رابطه با یکدیگر هستند امیدوارند که بتوانند زندگی جنسی خود را بسیار بهبود بخشند زیرا که عدم رضایت در رابطه جنسی میتواند یکی از اصلی ترین عوامل خیانت زناشویی باشد .بعضی اوقات نیاز می باشد تا با مشاوره جنسی در ارتباط باشید.

 

2.     خشم یا انتقام در زندگی

طبق نظریات روانشناسی مرتبط با خیانت زناشویی گاهی علت خیانت در مردان یا زنان عصبانیت و متمایل بودن به گرفتن انتقام است . به طور معمول این مورد در کسانی دیده میشود که از طریق همسر خود مورد انتقام قرار گرفته اند و میخواهند که بابت آن از همسر خود انتقام بگیرند بلکه مقداری همسر که خیانت کرده است رنج این موضوع را تحمل کند و متوجه شود .

به عبارت ساده تر می گویند که او این کار را انجام داده حال نوبت من است که این کار نه تنها باعث از بین رفتن خشم می شود بلکه باعث نابودی بیشتر کانون خانواده می شود .

 

3.     احساس تنهایی کردن در یک رابطه

اگر فردی در زندگی مشترک احساس تنهایی کند و این احساس میتواند باعث انزوای فرد شود و این انزوا باعث میشود که شخص وادار به خیانت شود . بیشتر موارد این تنهایی به دلیل نارضایتی از همسر اتفاق می افتد . اما به جای اینکه مشکل را با صحبت کردن حل کنند میخواهند با شخص دیگری غیر از همسر خود ارتباط بگیرند که فکر میکنند آن شخص درمان گر این قضیه است اما در نهایت این امر باعث میشود که باعث گیجی و تنهایی بیشتر شوند .

 

4.     نداشتن رضایت عاطفی در رابطه زناشویی

گشتن و جستجو کردن برای نیاز صمیمیت عاطفی میتواند به اندازه ی صمیمیت جنسی مخرب و آسیب زا باشد . به طور کلی کسانی که صمیمیت عاطفی را در میان زوج و همسر خود پیدا نکنند معمولا به دور از چارچوب خانواده به دنبالش میگردند که باعث خیانت همسر و خیانت زناشویی میشود .

 

5.     گسترده بودن استفاده از اینترنت

شاید برای شما هم سوال باشد که چرا خیانت کردن بسیار زیاد شده است . در جواب این سوال باید بگوییم که سهولت استفاده از فضای اینترنت باعث تسهیل خیانت شده است چرا که با وجود اینترنت  در گر محدود به زمان و مکان مشخص نیستند و در هر جایی بسیار راحت میتوانند وقت خود را با افراد دیگر بگذرانند و این قضیه یعنی اینکه افراد یم شخص دیگر را وارد زندگی خود کرده و خیانت کرده است .

 

6.     اعتیاد به دیدن پورن

دیدن محتوای پورن در شبکه های اجتماعی و اینترنت به وفور دیده میشود  از مسائل مهم و خاموش که مورد اهمیت قرار نمیدهند چرا که دیدن این ویدیو ها باعث میشود به داشتن روابط خارج از زندگی مشترک تشویق شود . بنابراین با اینکه بسیاری از افراد این مسئله را رد میکنند اما تاثیر بلند مدت این قضیه و اعتیاد به آن میتواند به عنوان یکی از دلایل خیانت همسر یا خیانت زناشویی باشد .

 

7.     نبود توانایی برای حل کردن مشکلات در زندگی

در یک  سری مواقع از مواقع در زندگی مشکلاتی پیش می آید که زن و شوهر به جای اینکه آن را حل کنند از این مشکلات فرار میکنند . در بسیاری از جاها دیده شده که فرد گفته است که میتواند این مشکل را با همکار خود در میان بگذارد و از این احساس مشکلات جدا شده و احساس راحتی کند که در این موارد جای تعجب نیست که بسیاری از خیانت ها در جایی اتفاق میافتد که فردی دلسوز در آنجا کار میکند .

 

خیانت زناشویی

بیشتر بخوانید

بهترین روانشناس کودک در کرج

 

عواقب خیانت در زندگی زناشویی

1. خیانت همسر و خیانت زناشویی بنیان رابطه را مورد هدف قرار میدهد

در بیشتر افراد و به خصوص مردانی که دست به خیانت جنسی می زنند با داشتن تعابیری مثل شیطنت کردن از آن میگذرند و در مورد اثرات رفتار خود بر همسرشان آگاهی چندانی نخواهند داشت .

این در حالی است خیانت به همسر به شکلی باشد بنیان و مرکز خانواده را هدف گرفته و بنیان خانواده را از هم میپاشاند و کاری میکند که ساختن از نو آن بسیار سخت و دشوار باشد

 

2. آسیب دیدن عزت نفس در خیانت زناشویی

معمولا کسانی که مورد خیانت قرار می گیرند به احتمال فراوان عزت نفسشان به شدت آسیب می بیند . او ممکن است یک سری در ذهن خود از خود بپرسد که آیا من برایش کافی نبودم ؟ یا بپرسد که آیا جذابیت من کم است و اگر جذاب تر بودم این اتفاق آیا باز هم می افتد ؟ و ......

بسیاری از کسانی که قربانی خیانت میشوند خودشان را مقصر این ماجرا دانسته و روز به روز آسیب پذیر تر میشوند .

 

3. احتمال بروز بیماری های مقاربتی در خیانت جنسی

داشتن شریک های جنسی متفاوت و برقراری ارتباط با آدم های مختلف در خارج از چارچوب و بی قید و بند بودن میتواند به بالا رفتن مریضی های مقاربتی کمک کند و احتمال رو به رو شدن افراد با کسانی که ناقل این بیماری ها هستند افزایش می دهد در نتیجه احتمال مبتلا شدن افزایش می یابد .

 

4. جایگاه اجتماعی فرد را نابود میکند

پیامد های آشکار شدن خیانت تنها در درون خانواده نمی ماند ، بلکه امکان دارد  از طرف سایر اطرافیان مورد قضاوت قرار بگیرند،  این امر باعث میشود که فرد تنها شده و باعث شود که منزلت و جایگاه اجتماعی فرد به کلی از بین برود .

 

5. طلاق در خیانت زناشویی

اصلا عجیب نخواهد بود که طلاق در اثر خیانت اتفاق بیفتد . همان طور که خیانت در بسیاری از زوجین در سراسر جهان یک خط قرمز محسوب میشود اصلا نمیتوان زندگی مشترک با شخص خیانت کننده را ادامه داد . اگرچه کسانی که خیانت را انجام میدهند پشیمان شده و می خواهند که زندگی مشترکشان را نجات دهند که در بسیاری از موارد این اتفاق نمی افتد و سر انجام به طلاق منجر میشود . شما میتوانید با در رابطه با مرکز مشاوره در کرج بیشتر بدانید و زندگیتان را بهتر کنید.

نظرات کاربران

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید

در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
نظرات کاربران

محمد

اون به من خیانت کرد.ولی من بخشیدمش متاسفانه ، که بازم بهم خیانت بدتری کرد.هنوزم از خودم بدم میاد....

بازگشت به بالا