نتیجه جستجوی ( صفحه پیدا شد)

مشاوره جنسی در کرج

مشاوره جنسی در کرج

اسفند-22-1400


مشاوره جنسی در کرج در واقع به نوعی درمان در حوزه گفتگو میباشد که به منظور کمک کردن به زوجین برای رسیدن به نهایت لذت جنسی به وجود آمده .

در واقع هدف از مشاوره جنسی این است که به افراد آگاهی داده شود که از چالش های روانی و جسمی رهایی پیدا کنند ، تا بلکه طعم خوب یک رابطه جنسی درست را بچشند .

 

مشاوره جنسی در حقیقت فرد و شخصی است که تلاش میکند تا بیشتر در مورد مسائل جنسی بداند و بتواند مشکلات و اختلالات جنسی را کم کرده و کاهش دهد و باعث شود رابطه جنسی بهتر داشته باشید.

 

برای هر جوان ایرانی در طول دوران زندگی خود فرصت هایی به وجود خواهد آمد که درباره ی رابطه احساسی و عاطفی و رابطه کلامی بیشتر بداند و اگر فرد علاقه مند به دانستن راجع به این مسائل باشد منابع مختلفی در اختیار او قرار میگیرد .

 

اما در فرهنگ های ایرانی رابطه جنسی و مشاوره جنسی برای کسانی که هنوز ازدواج نکرده و به عبارتی مجرد هستند نوعی سنت غلط است که معمولا در مدارس و آموزشگاه ها آموزشی در این رابطه داده نمیشود . در دوران تحصیل در دانشگاه مطالب بسیار اندکی گفته میشود که کافی نمیباشد. ( بهترین مرکز مشاوره تحصیلی در کرج به بسیاری از افراد کمک میکند تا بتوانند بهترین تصمیم برای تحصیل را بگیرند.)

مرکز مشاوره کرج به شما کمک میکند تا با نظر روانشناسان بهترین باشید.

 

چرا به مشاوره جنسی نیازمندیم

مشاوره جنسی یا به عبارتی سکس تراپی ، برای کمک به زوجین داده میشود در رسیدگی به عوامل روانشناختی ، پزشکی شخصی یا بین فردی برای رضایت جنسی در نظر گرفته شده است .

مشکل در عملکرد جنسی بسیار زیاد در میان افراد شایع است در حقیقت ماجرا طبق تحقیقات انجام شده 31% از مردان و 43 % از بانوان این مشکل را تجربه کرده اند .

 

شما میتوانید مسائل زیر را در مرکز مشاوره جنسی ققنوس مورد بررسی قرار دهید

 •  میل کم جنسی
 •  زود انزالی
 •  پاسخ ندادن به محرک جنسی
 •  نرسیدن به ارگاسم
 •  نبود علاقه
 •  نداشتن و نرسیدن به نعوظ
 •  فکر های جنسی آزار دهنده و ناراحت کننده
 •  عدم تمایل شریک جنسی به رابطه داشتن
 •  اعتماد به نفس کم
 •  میل جنسی بیش از حد
 •  بهبود بخشیدن به رابطه جنسی
 •  عدم رعایت بهداشت فردی

جهت دریافت راهنمایی و یا ثبت درخواست مشاوره، با ما در تماس باشید

تماس با ما درخواست نوبت دهی مشاوره
 

مراحل مشاوره جنسی و رفتارهای اشتباه در روابط جنسی

 1.  دروغ گفتن : یک دروغ حتی اگر بسیار کوچک هم باشد باعث میشود کل رابطه خراب شود . باید حتما در رابطه صداقت وجود داشته باشد و پایه و اساس زندگی بر بنیان حقیقت و صداقت پایه گذاری شود . هر چیزی که از چشم شریک خود پنهان میشود دیر یا زود آشکار خواهد شد و آن فرد نسبت به آن شخص بی اعتماد خواهد شد .
 2.  حسادت : شک داشتن در طول زندگی میتواند مشکلات بزرگی را به وجود آورد .
 3.  همیشه باهم و در کنار هم بودن : همه ی افراد حتی شخصی که مجرد است زمانی را برای خود نیاز دارد که تنها باشد و به تنهایی برای خود سر کند اما این تنهایی باید اصولی بوده و زیر نظر مشاور انجام شود .
 4.   مقایسه کردن و مورد قیاس قرار دادن : فرد قبل که شخص با او در ارتباط بوده را باید به طور کلی از فکر و جسم جدا کرده و به هیچ عنوان شریک زندگی را نباید با شخص دیگری قیاس کرد این کار باعث میشود که منجر به خواسته های نابجا شده و فرد را مورد اذیت و آزار قرار دهد .

 

باید توجه داشته باشید رضایت از رابطه جنسی یکی از مسائل مهم زندگی است . به گفته ی روانشناسان یکی از اصلی ترین علت های طلاق در زندگی زناشویی عدم رضایت از رابطه جنسی میباشد .

مرکز مشاوره خوب در کرج این امید را به شما میده که مشاوره درمان و مشاوره خانواده این مجموعه کمک بالایی برای داشتن زندگی بهتر و رابطه جنسی با کیفیت تر برای زوجین و مراجعه کنندگان به ارمغان می آورد و کمک میکند تا برای درمان روابط جنسی از طریق آموزش بالاترین تکنیک ها را برای بهبود در نظر بگیرد .

 

سوالات متعدد در مورد مشاوره جنسی

 •    خدمات مشاوره جنسی توسط چه کسی انجام میشود 

مشاوره جنسی میتواند یک روان پزشک یا یک مشاوره زوج باشد  که این مشاوران با گرفتن تخصص و با دیدن آموزش های حرفه ای و متخصص ها در حیطه تشخیص و درمان مشکلات مختلف جنسی به مشاوره در مورد مسائل جنسی میپردازند .

 

 •   برای درمان مشکلات جنسی به چند جلسه مشاوره جنسی نیاز است

تعداد جلسات و مشاوره جنسی بسته به روند بهبود متغیر بوده ولی معمولا زمان هر جلسه از 30 تا 60 دقیقه متغیر می باشد و همچنین تعداد دفعات مراجعه به صورت هفتگی بررسی میشود و هرچه روند بهبود بیشتر و زودتر پیش رود فاصله بین جلسات برای مراجعه بیشتر خواهد شد .

چه تکلیف هایی ممکن است توسط مشاوره جنسی به افراد داده شود

مشاوره جنسی ممکن است تکالیفی به افراد دهد که در حریم خصوصی خود آن را انجام دهند .

 

داشتن تمرکز حسی

این روش برای ایجاد کردن حس اعتماد و صمیمیت بیشتر بین زوجین و کاهش حس اضطراب در میانشان کاربرد بسیار دارد نزدیکی کردن زوجین باید حتما دارای این سه مرحله باشد :

 1.  پیش نوازی
 2.  لمس کردن آلت های تناسلی همدیگر
 3.  و در پایان دخول انجام شود

مشاوره-جنسی

 

داشتن استراتژی های ارتباطی

فرد و شخص باید بتواند تقاضا و نیاز جنسی خود را به شریک جنسی خود بدون خجالت و بدون ترس بیان کند برای این امر باید باید آن را تمرین کند .

رسیدن به موفقیت در جلسات مشاوره جنسی بستگی به اشخاص مراجعه کننده دارد و این که چه مقدار تکالیف خود را انجام داده باشند و چه مقدار تمرکز برای انجام این کار ها دارند .

 

تجربه گرایی : به زن و مردی که ممکن است احساس کنند که رابطه جنسیشان در لوپ تکرار افتاده است میتوانند فعالیت های مختلف و متفاوتی را تجربه کنند که این روش ممکن است میسر باشد .

 

مثل نقش بازی کردن یا خود را در فضاهای جدید قرار دادن . برای برخی از زوج ها ممکن است که امتحان کردن پوزیشن های جدید کارساز باشد مخصوصا  زمانی که یک نفر دارای مشکلات سلامتی باشد و نیازمند تغییر مکان و پوزیشن باشد .

 

آموزش دادن : در بسیاری از موارد زوجین آموزش های لازمه قبل از رابطه جنسی را دریافت نکرده اند در نتیجه ممکن است افراد از آناتومی و بدن افراد جنس مخالف اطلاعات کافی را نداشته باشند. مشاوره جنسی در این مرحله می تواند با معرفی منابع مختلف مثل کتاب ، سایت های اینترنتی ، ویدیو های آموزشی و .... کمک بسیار کند. در مرکز مشاوره کرج گوهردشت بسیاری از روانشناسان میتوانند کمک به سزایی را به افراد که نیازمند این درمان هستند ارایه میکنند.

 

بیشتر بخوانید

موسسه مشاوره شغلی در کرج

چه کسانی به مشاوره جنسی نیازمند هستند

برای جواب دادن به این سوال باید به یک مشاوره جنسی مراجعه شود . اگر کیفیت زندگی و سلامت روان شما به شدت تحت تاثیر قرار می گیرند که از تاثیرات آن میتوان مشکلاتی مانند نارسایی ها ، اختلالات جنسی و ... نام برد که یک مشاوره جنسی به راحتی میتواند با دادن ایده های مناسب افراد را در این مشکلات کمک کند و همراهی کند .

 

عوامل روانشناسی اختلالات جنسی

داشتن نگرانی و اضطراب داشتن از اینکه همسر در مورد خود فرد و اندام او چه فکر میکند . آیا رفتار هایی که در رابطه جنسی انجام میدهد مورد قبول فرد است یا خیر ؟  چه نگاه هایی بهتر است در حین رابطه انجام شود ؟ از این قبیل سوالات که ممکن است فرد را باعث عصبانیت و ناراحتی کند و اختلال در فرد ایجاد کند که باعث اضطراب خواهد شد .

از سمت و سوی دیگر فرد ممکن است  با دیدن فیلم  پورنوگرافی و غیر اخلاقی تصوراتی در ذهن خود از شریک جنسی خود انجام دهد که   در بسیاری از موارد با واقعیت همخوانی ندارد .

فردی که عادت و اعتیاد به دیدن چنین فیلم های دارد تصوراتی از نوع پوزیشن و طرز رفتار از بازیگران پورن دیده است که در واقعیت عملی نبوده و دور از ذهن می باشد پس اگر شخصی به چنین کارهایی اعتیاد داشته باشد نمره غیر قابل قبولی به شریک جنسی می دهد که این رفتار در دراز مدت مشکلات جبران ناپذیری را در زوجین ایجاد میکند .

 

مشکلات روانی مربوط به جسم

کسانی که در مورد خود انگاره بدن شان مشکل داشته باشند در رابطه جنسی حساس تر بوده و از واکنش مورد تمسخر و یا سرزنش از سوی شریک جنسی خود هراس دارند همین امر باعث برانگیختگی می شود عدم توجه یکی از همسران به فراهم سازی جذابیت جسمانی لازم است دلیل دیگری از این نوع اختلالات میباشد .

 

عدم رعایت بهداشت فردی در رابطه جنسی

بسیاری از مردان یا زنان عدم بهداشت فردی دارند کار هایی از قبیل به موقع استحمام کردن و کوتاهی موهای ناحیه را انجام نمیدهند که این قضیه باعث میشود شریک جنسی از فرد زده شود .

 

 شرایط نامناسب محیطی در حین سکس

نداشتن شرایط مناسب محیطی یکی از مشکلات حین رابطه جنسی می باشد مشکلاتی از قبیل نداشتن مکان مناسب برای سکس ، احتمال ورود سرزده افراد و کودک در محل سکس ، روشن یا تاریک بودن محیط مناسب ، سرد بودن یا گرم بودن فضا ، سر  و صدای زیاد و .... که می توان مشکلات و اختلالات جنسی را که باعث ایجاد اضطراب و نگرانی بوده و اجازه اوج لذت و برانگیختگی را به افراد ندهد .

روانشناس کودک در کرج که لازم است تمامی والدین از آن با خبر باشند.

نظرات کاربران

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید

در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
نظرات کاربران

مسعود و پریناز

خیلی ممنونیم از شما و مشاورین فوق العاده تون.سپاس

بازگشت به بالا