نتیجه جستجوی ( صفحه پیدا شد)

کدام مشاغل برای افراد درونگرا و برونگرا مناسب است

کدام مشاغل برای افراد درونگرا و برونگرا مناسب است

اسفند-22-1400


ممکن است برای شما سوال پیش بیاید که کدام مشاغل برای افراد درونگرا و برونگرا مناسب است

آیا تا به حال با خود فکر کرده اید که فردی درونگرا هستید یا فردی برونگرا ؟ آیا تنهایی و جمع های کوچک را ترجیح می دهید یا جمع های شلوغ را ؟ با این سوالات می توانید متوجه شوید نوع شخصیت شما کدام است با این حال نمی توان گفت که هر فردی صددرصد درونگرا است یا برونگرا بلکه باید دید که شخص در زندگی به کدام سمت تمایل دارد.

با توجه به نظرسنجی های مختلف تقریبا نزدیک به 60 درصد افراد خود را شخصی برونگرا می دانند.

آیا تا حالا با خود فکر کرده اید که کدام مشاغل برای افراد درونگرا و برونگرا مناسب است ؟ برای پاسخ به این در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

درونگرا به چه کسی گفته می شود

در پاسخ به این سوال که درونگرا به چه کسی گفته می شود می توان گفت که خیلی از ما زمانی که نام درونگرا را می شنویم فردی گوشه گیر، ساکت، خجالتی و فردی که هیچگونه تمایلی برای برقراری ارتباط با افراد دیگر را ندارد در ذهنمان تصور می کنیم که این تفکر اشتباه در ذهن ما شکل گرفته و بهتر است این تصور را اصلاح کنیم.

دقت کنید که کلمه درونگرا در لغت نامه دهخدا به معنای متمایل به بیرون است و هیچ ربطی به منزوی بودن و گوشه گیری ندارد.

ویژگی افراد درونگرا:

خود را مرکز توجه قرار نمی دهند
خودآگاهی بیشتری دارند
از تنهایی لذت می برند
پیش از حرف زدن کلمات خود را می سنجند
حافظه خوبی دارند
بیشتر از طریق مشاهده کردن یاد می گیرند

 

برونگرا به چه کسی گفته می شود

ممکن است برای شما سوال پیش بیاید که برونگرا به چه کسی گفته می شود.

همانطور که افراد درونگرا را نباید فردی گوشه گیر و خجالتی دانست، افراد برونگرا نیز ترس از تنهایی ندارند و نباید اینطور فکر کرد که این افراد همیشه تمایل دارند که با دیگران ارتباط برقرار کنند و هیچ وقت نمی توانند تنها باشند و از تنهایی ترس دارند.

همانطور که در اول مطالب اشاره کردیم هرکسی کاملا برونگرا یا درونگرا نیست.

 

ویژگی افراد برونگرا:

عاشق حرف زدن هستند
برای بحث کردن اشتیاق زیادی دارند
دوست دارند خود را در کانون توجه قرار دهند
بیشتر اوقات فراغت خود را بیرون از خانه و همراه دوستان سپری می کنند

 

مشاغل مناسب افراد درونگرا

افراد درونگرا نیز می توانند مشاغلی که برای افراد برونگرا است را نیز انجام بدهند ولی این افراد از کارهایی که امکان دور کاری وجود دارد رضایت بیشتری دارند. اگر در خصوص انتخاب شغل نمی توانید تصمیم بگیرید می توانید از مرکز مشاوره در کرج کمک بگیرید.

 

ویژگی مشاغل مناسب افراد درونگرا :

امکان دور کاری و مستقل به جای کار در شرکت
امکان کار کردن در فضای آرام و تنها به جای کار کردن در فضای شلوغ و پرسروصدا
تمرکز بر روی یک کار یا پروژه به صورت همزمان
امکان تعامل با دیگران به صورت فرد به فرد به جای حرف زدن گروهی

مشاغل مناسب افراد درونگرا

مشاغل مناسب برای افراد درونگرا:

ادمین رسانه های اجتماعی

برای شغل ادمین رسانه های اجتماعی و فضای مجازی به فردی که ارتباط اجتماعی خوبی داشته باشد، احتیاجی نیست. برای شغل ادمین رسانه های اجتماعی نیازی به ملاقات به صورت حضوری نیست و کار اغلب به صورت آنلاین و مجازی می باشد. بنابراین شغل ادمین رسانه های اجتماعی برای افراد درونگرا بسیار مناسب و مورد پسند این افراد است.

 

طراح گرافیک

شغل طراح گرافیک برای فردی که درونگرا، خلاق و عاشق طراحی باشد، مناسب است، چون که برای طراحی تمایل خیلی کمی با دنیای بیرون خواهید داشت.

 

حسابدار

حسابدار به یک واحد حسابداری مثل: تهیه گزارش مالی، تجزیه و تحلیل داده ها و.. نظارت می کند و اینها از جمله وظایف یک حسابدار است و نیازی به تعامل آنچنانی با دیگران ندارد.

 

کارشناس تولید محتوا

از وظایف یک کارشناس تولید محتوا می توان به نگارش مطالب و مقاله ها، تطابق دادن محتوای موجود با هدف های تجاری و محصولات موجود در شرکت، اشاره کرد.

یکی از شغل های محبوب افراد درونگرا، کارشناس تولید محتوا یا مدیریت محتوا است. چون به این افراد این امکان را می دهد که به صورت مستقل و تنهایی کار کنند. بهتر است با یک مرکز مشاوره شغلی در کرج در رابطه با شغل مشورت کنید.

 

ویراستار

شغل ویراستار یکی دیگر از مشاغلی است که می توان آن را به شکل مستقل و به صورت تنهایی انجام داد. کار یک ویراستار معمولا این است که اشتباهات املایی، دستوری و نگارشی در متن های مختلف را می بیند و آن متون را تصحیح می کند و بعد انتشار می دهد.

در انتخاب شغل مناسب می توانید از مشاورین بهترین مرکز مشاوره کرج کمک بگیرید.

 

مشاغل مناسب افراد برونگرا

مدرس

مدرس برای افرادی که برونگرا هستند بسیار شغل مناسبی است چون که مدرس باید با دانش آموزان ارتباط برقرار کند و آنها را به یادگیری مطالب تشویق کند. یک مدرس باید با دانش آموزان خود رابطه ی خوبی برقرار کند. علاوه بر دانش آموزان باید با والدین آنها نیز ارتباط مناسب برقرار کند.

 

مهماندار

معمولا بیشتر در رستوران ها و کافه ها و هواپیما و دیگر شغل ها به مهماندار برای مهمان نوازی از مشتریان نیاز است. یک مهماندار باید شخصی باشد که مهارت های ارتباطی قوی داشته باشد و پر انرژی باشد. هر مهماندار باید بتواند با تمام افراد در هر گروه سنی برخورد گرم و صمیمی داشته باشد بخصوص کودکان.

 

بیشتر بخوانید

بهترین روانشناس کودک در کرج

مدیر فروش

مدیر فروش یک تیم فروش در یک شرکت را رهبری می کند. هر مدیر فروش به افراد تیم فروش مشاوره می دهد. به تیم فروش آموزش های لازم را می دهد، اطلاعات لازم را تحلیل و بررسی می کند و اعضای تیم خود را مدیریت می کند. این شغل بسیار برای افراد برونگرا مناسب است چون برای این شغل نیاز به مهارت هایی مثل ارتباط قوی و مهارت های سازمانی است.

مشاغل مناسب افراد برونگرا

وکیل

یکی از بهترین مشاغل برای افراد برونگرا وکالت است. چون که افرادی که می خواهند وکیل شوند باید مهارت ارتباط قوی و ارتباط اجتماعی خوبی داشته باشد.یک وکیل به افراد در مواردی مثل مشکلات اجتماعی، مسایل حقوقی، مشاغل و... کمک می کند. وکیل در صورت لزوم در دادگاه از حق و حقوق موکل خود دفاع می کند. به همین خاطر شغل وکیل برای افراد برونگرا بسیار مناسب است.

برای گرفتن بهترین مشاوره ها در زمینه افراد درونگرا و برونگرا با مرکز مشاوره خوب در کرج مشورت کنید.

نظرات کاربران

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید

در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
نظرات کاربران
بازگشت به بالا