نتیجه جستجوی ( صفحه پیدا شد)

چگونه اعتماد زناشویی از دست رفته را بازسازی کنیم؟

چگونه اعتماد زناشویی از دست رفته را بازسازی کنیم؟

اسفند-22-1400


چگونه اعتماد زناشویی از دست رفته را بازسازی کنیم ؟ موضوعی که در این چند سال در ازدواج ها بیشتر از قبل قابل مشاهده است، خیانت است. بعضی از زوجین که با این موضوع مواجه می شوند ممکن است طلاق و جدایی را در نظر بگیرند و این کار را راه حل بدانند، ولی زوجین باید این را در نظر بگیرند، زمانی که افراد با این شرایط روبرو می شوند ممکن است تصمیمات نادرستی از روی عصبانیت و ناراحتی بگیرند. به این موضوع به صورت عاقلانه و منطقی باید نگاه کرد برای این کار می توان از مرکز مشاوره در کرج کمک گرفت و تصمیم درستی گرفت.

بعضی از زوجین برای بهبود رابطه قدم بر می دارند و برای برگرداندن اعتماد از دسته رفته تلاش می کنند.

 

نکاتی برای جلب اعتماد زناشویی از دست رفته

  • دانستن جزئیات
  • تخلیه خشم
  • نشان دادن تعهد
  • بازسازی اعتماد

 

دانستن جزئیات

دانستن جزئیات حتی اگر خیانت به صورت واضح هم اتفاق بیفتد باز هم شرایط و جوانبی هستند که باید آن هارا بررسی کرد. شخصی که به رابطه زناشویی خود آسیب زده مثل خیانت اگر به دنبال راهی برای اینکه اعتماد زناشویی از دست رفته را بازسازی کند می باشد. باید با شریک زندگی خود صادق باشد و تمام سوالات فرد مقابل را به صورت واضح و روشن بدهد.

این کار باعث می شود شخصی که مورد خیانت قرار گرفته است دید بهتری نسبت به این وضعیت داشته باشد و بداند دقیقا چه اتفاقی افتاده و چه زمان بوده، و دلایل ایجاد این خیانت چه بوده و چه احساساتی و چه مشکلاتی باعث به وجود آمدن آن شده است.

 

برای بازسازی اعتماد زناشویی خشم خود را تخلیه کنید

وقتی که به اعتماد زناشویی کوچکترین آسیبی وارد شود، مشکلات روانی و روحی زیادی به وجود می آورد. افراد ممکن است با اختلال بی خوابی یا پر خوابی و یا بی اشتهایی یا  پرخوری مواجه شوند.

بیشتر افراد سعی می کنند که خشم و احساسات خود را ناچیز بشمارند، اما فردی که به آن خیانت شده باید تمام احساساتی که دارد تجربه می کند را بروز دهد این کار بسیار ضروری و مهم است. این افراد باید به اثرات دروغ و خیانتی که باعث شده است که اعتماد زناشویی آنها از بین رفته به خوبی فکر کنند.

فرد خیانت دیده باید در رابطه با سوالات و ابهاماتی که در ذهن خود دارد فکر کند و به زندگی از هم پاشیده خود نگاه کند و درباره احساسات خود با همسرش صحبت کند می توانید از بهترین مرکز مشاوره کرج کمک بگیرید.

برای بازسازی اعتماد زناشویی خشم خود را تخلیه کنید

 

نشان دادن تعهد

نشان دادن تعهد و وفاداری برای ابراز پشیمانی می توان با فرد آسیب دیده همدلی کرد، تلاش برای جبران کردن، بیان ناراحتی و رنج ها اینها از جمله مواردی است که برای نشان دادن تعهد می توان انجام داد.

برای اینکه بدانیم چگونه اعتماد زناشویی از دست رفته را بازسازی کنیم باید انتظارات خود را بیان کنیم.

برای بیان آنچه از همسرتان می خواهید و چه انتظاراتی از او دارید از کلماتی مثل هرگز، باید، همیشه، هیچوقت و... که باعث به وجود آمدن دعوا و درگیری می شود استفاده نکنید.

به جای استفاده از این نوع کلمات از کلماتی استفاده کنید که به صورت دستوری نباشند، از کلمه من بدون سرزنش استفاده کنید. مثلا به جای گفتن اینکه من در زندگی تو هیچ وقت اولویت نبودم می توانید بگویید من باید در زندگی اولویت داشته باشم.

برای افرادی که دارای فرزند و کودک می باشند این مسئله به نسبت باید راحت تر باشد که اعتماد را جلب کنند چراکه این اتفاق برای فرزندان بی گناه بسیار دردناک است و شما میتوانید درباره ی نکاتی برای تربیت فرزند در روانشناس کودک را بیشتر بدانید.

 

بیشتر بخوانید

مشاوره تحصیلی کرج

 

بازسازی اعتماد از دست رفته

برای بازسازی اعتماد از دست رفته زوجین باید هر دو برای درست کردن و احیای زندگی، هدف ها و برنامه ریزی مناسبی تعیین کنند.

بازسازی اعتماد از دست رفته به درمان نیاز دارد:برای بخشیدن و بخشیده شدن تصمیم بگیرید. برای اینکه تصمیم درستی که می توانید برای دوست داشتن یکدیگر بگیرید می توانید تلاش کنید گذشته را فراموش کنید.
مشکلاتی که با یکدیگر دارید را بررسی کنید. فقط با قول دادن نمی توانید اعتماد زناشویی از دست رفته را بازسازی کنید. باید دلیل اصلی خیانت را پیدا و مشخص کنید و زوجین هرکدام این موارد را بررسی کنند تا مشکلات برطرف شوند.
احساسات خود را بشناسید و عقاید خود را با همسرتان به اشتراک بگذارید. قهر کردن و از خانه بیرون رفتن چیزی را درست نمی کند بلکه ممکن است مشکلات بیشتر هم شوند. در مورد مشکلات و احساسات به طور واضح صحبت کنید.

صادق باشید، درباره مشکلات و خواسته های خود با صداقت صحبت کنید و به سوالات همسر خود با صداقت کامل پاسخ دهید.

 

بازسازی اعتماد از دست رفته توسط شخص آسیب دیده

بازسازی اعتماد از دست رفته توسط شخص آسیب دیده نیز نقش بسزایی دارد البته بازسازی اعتماد بستگی زیادی به شخص خاطی دارد.

در رابطه با علت به وجود آمدن مشکلات و از بین رفتن اعتماد با خود به درستی فکر کنید.با اینکه این روش به از یاد بردن این اتفاق کمکی نمی کند ولی برای ادامه دادن زندگی موثر است.

 

زمانی که تصمیم گرفتید به همسرتان شانس دوباره دهید، مسائلی که شما را خوشحال می کند بازخورد مثبتی نشان دهید.

اینکه رابطه را ادامه دهید یا خیر فقط و فقط به شما بستگی دارد و یک تصمیم شخصی است، ولی با خود و همسرتان صادق باشید.

در کل باید هر دو طرف به صحبت های یکدیگر گوش دهند و باید به صورت صادقانه با همدیگر صحبت کنند.

مرکز مشاوره به شما در راستای این مشکل کمک چشمگیری می کند.

بازسازی رابطه از بین رابطه

زمانی که دو طرف تصمیم گرفتند که به بازسازی رابطه از بین رفته بپردازند، به زندگی زناشویی خود باید به یک دید جدید و یک رابطه جدید نگاه کرد. افراد باید یاد بگیرند که راجع به مشکلات و نیاز های خود با طرف مقابل صحبت کنند و انتظار نداشته باشند که طرف مقابل خودش این موضوعات را پی ببرد.

اگر در رابطه جدید به دلیل وجود ترس و خشم نمی توانید اعتماد کنید نمی توانید با موقعت خود به درستی ارتباط بگیرید پس در این مواقع نمی توانید رابطه سالم و درستی را در پیش بگیرید.

نظرات کاربران

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید

در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
نظرات کاربران
بازگشت به بالا