نتیجه جستجوی ( صفحه پیدا شد)

چگونه کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی کنیم

چگونه کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی کنیم

اسفند-22-1400


چگونه کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی کنیم یکی از سوالات جذابی است که برای یک شغل جذاب مطرح می شود. در کسب و کار اینترنتی در هر شرایطی کسب و کارتان برای شما پول سازی می کند.

برخلاف تصور خیلی از افراد راه اندازی کسب و کار اینترنتی کار سختی نیست اما نکته ای که حائز اهمیت است به موفقیت رساندن آن کار آسانی نیست! و کار انسان هایی است که داری هوش بالایی هستند. یکی از سریع ترین روش های درآمد این است که برای شغل خودتان کسب و کار اینترنتی راه بیندازید.

مزیت کسب و کار اینترنتی این است که بدون داشتن دانش فنی و تخصصی خاصی، بدون داشتن نیروی کار انسانی و مکانی برای کار یا مجوز های کسب و کار و حتی بدون داشتن محصول می توانید کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی کنید.

برای شروع کسب و کار اینترنتی حتما از کسانی که در این عرصه تجربه دارند و یا برای اینکه بدانید یک جلسه مشاوره شغلی و تحصیلی چگونه است می توانید به این صفحه مراجعه کنید.

 

کسب و کار اینترنتی يعني چه

کسب و کار به معنی فعالیت هایی که در قبال پول برای مشتری انجام می دهیم. اینترنت هم که کاملا مشخص پس پاسخ کسب و کار اینترنتی چیست خیلی واضح است. انجام فعالیت هایی در بستر اینترنت برای کسب درآمد. شما در گذشته برای خرید کردن از مغازه یا فروشگاهی حتما باید وقت صرف می کردید و انرژی مصرف می کردید تا به آن محل برسید. اما حالا می شود همان کالا را در فضای اینترنتی خرید کنید.

بیشتر از نیمی از کارها توانایی مجازی شدن و در بستر اینترنت رفتن را دارند اگر این کار را نکرده اید از رقیبان خود عقب مانده اید.

اگر هنوز سنی ندارید و یا امکان تحصیل را دارید می توانید در این زمینه از بهترین مرکز مشاوره کرج استفاده کنید.

 

چگونه یک کسب و کار اینترنتی شروع کنیم

قدم اول برای شروع کسب و کار اینترنتی شناسایی امکانات و توانایی ها است.

برای مثال اگر شما یک نرم افزار خاصی مثل فتوشاپ را بلدید حتما در اداره سایت به کارتان می آید، اگر نویسنده خوبی هستید یا فن بیان خوبی دارید یا هر چیز دیگری در راه اندازی کسب و کار اینترنتی به کارتان می آید.

اگر تخصص هم ندارید نگران نباشید خود این هم می تواند خوب باشی در نوع خودش! چطور؟! شما می توانید با تقسیم کار و سپردن سایتتان به یک طراح سایت حرفه ای می توانید برداشت چند برابری داشته باشید اما خودتان حداقل خوب است مدیریت سایت را اگر هم بلد نیستید آموزش ببینید و در آن وارد باشید.

اگر هنوز مطمئن نیستید و نیاز به کسب اطلاعات بیشتر دارید حتما به مشاوره شغلی مرکز مشاوره در کرج سر بزنید.

 

قدم دوم انتخاب حوزه کاری است

منظور از انتخاب حوزه کاری این نیست که کسب و کاری را شروع کنید که قبلا اجرایی نشده است.

البته اگر شما بتوانید کسب و کار اینترنتی را شروع کنید که قبلا اجرا نشده و طرفدارهای زیادی را هم پیدا کنید مسلما پیشرفت صعودی بالایی خواهید داشت.

اما حالا اگر ایده نابی نداشتید ناامید نشوید هر کار پرطرفداری که مخاطبان زیادی دارد می تواند گزینه خوبی برای کسب و کار باشد.

حالا شما فرض کنید زمینه کسب و کار اینترنتی خوبی را انتخاب کردید یا باید در آن زمینه تخصص پیدا کنید و به تولید آن بپردازید یا باید محصولات آن را به فروش برسانید.

 

قدم سوم بررسی و ارزیابی سایت های رقبا

بررسی و ارزیابی سایت های رقبا یکی از مهم ترین کارهایی است که باید حتما قبل از ورد به یک حوزه کاری آن را انجام دهید تا شانس خود را برای گرفتن بازار بسنجید.

برای این کار می توانید از سرچ گوگل استفاده کنید با یک سرچ ساده سایت هایی که اول نمایش داده می شوند را بررسی کنید.

سایت هایی هم به منظور بررسی رتبه بندی سایت ها وجود دارد مثل الکسا که می توانید برای ارزیابی از آن ها استفاده کنید.

 

قدم چهارم راه اندازی و طراحی سایت

برای طراحی سایت نیاز به هاست و دامین دارید. هاست فضایی است که اطلاعات شما روی آن ذخیره می شود و دامنه یا دامین نشانی اینترنتی سایت شما است.

و با نصب ورد پرس که از زبان فارسی هم پشتیبانی می کند می توانید سایت خودتان را نصب و راه اندازی کنید.

نکات و ریزه کاری های دیگری هم هست که می توانید از مرکز مشاوره بهره ببرید.

بیشتر بخوانید

روانشناس کودک کرج

آیا کسب و کار اینترنتی نیاز به مجوز دارد

در ابتدا باید بگوییم خیر برای کسب و کار اینترنتی نیاز به مجوز نداریم اما در ادامه به مطلبی اشاره می کنیم که الزام مجوزها را درک خواهید کرد.

فروشگاه های اینترنتی به دلیل اینکه هنوز خیلی مرسوم نشده اند یا به دلیل سواستفاده هایی که اتفاق افتاده است مردم ترجیح می دهند از سایتی خرید اینترنتی کنند که دارای مجوزهای اینترنتی است.

در نتیجه اگر می خواهید اعتبار و اعتماد سایت خود را بالا ببرید از مجوزهای قانونی استفاده کنید که حتما در فروش شما اثر گذار خواهد بود.

 

کسب و کارهای اینترنتی در ایران

امروزه کشور عزیزمان ایران رفته رفته به سمت توسعه یافتگی قدم برمیدارد و پا به پای کشورهای دیگر در راستای خدمات مجازی قدم بر میدارد.

در نتیجه شروع یک کسب و کار اینترنتی یا کسب و کار اینترنتی کاری که انجام می دهید می تواند شما را در مسابقه از رقیبانتان عقب نیندازد.

در ایران هنوز هستند شرکت ها و کسب و کارهای کوچک و بزرگی که به اهمیت کسب و کار مجازی پی نبرده اند و با این روند در چند سال آینده از بازار عقب خواهند افتاد.

شما با پی بردن به اهمیت این کار می توانید گوی سبقت را از رقیبان خود بربایید و در بازار رقابتی جایگاه خود را حفظ کنید.

برای درک بهتر حساسیت های این حوزه میتوانید به بهترین دکتر روانشناس در کرج می تواند گزینه خوبی باشد.

 

کسب و کار خانگی و اینترنتی

امروزه با پیشرفت سریع و همه گیری آن می توانید به فکر یک کسب و کار اینترنتی خانگی باشید.

دولت ها و کشورهای مختلف با پی بردن به اهمیت این موضوع به روش های مختلف سعی در حمایت کردن از این نوع کسب و کارها را دارند.

 

اگر از زیر دست دیگران کار کردن خسته شده اید یا هزینه های جانبی و بالای کار در بیرون منزل برایتان دشوار است می توانید به فکر یک کسب و کار خانگی باشید و در وقت و هزینه های خود صرفه جویی کنید.

 

حتی شما می توانید به کسب و کار اینترنتی در منزل بدون سرمایه فکر کنید. این روزها هستند اشخاصی که تنها با داشتن گوشی که همه ما در دستمان داریم به درآمدهای خوبی دست پیدا می کنند حتی بیشتر از کسانی که روزانه وقت زیادی را با نیروی بدنی به کار و کسب درآمد اشتغال دارند.

نظرات کاربران

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید

در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
نظرات کاربران
بازگشت به بالا