نتیجه جستجوی ( صفحه پیدا شد)

اختلال شخصیت ضد اجتماعی

اختلال شخصیت ضد اجتماعی یا سایکوپاتی شرایطی است که در آن فرد به رفتار و احساسات درست و غلط دیگران علاقه ای ندارد و حقوق دیگران را رعایت نمی کند. آنها بی رحمانه، خشن و نسبت به دیگران بی تفاوت هستند و از این نوع رفتار احساس پشیمانی یا گناه نمی کنند.

آنها اغلب قانون را زیر پا می گذارند و سرانجام محکوم می شوند. آنها دروغ می گویند یا رفتارهای خشونت آمیز و احساسی انجام می دهند و حتی معتاد هستند، به ویژه به الکل.

بیماران مبتلا به اختلال شخصیت ضداجتماعی معمولاً گرم، دوستانه یا محبت آمیز به نظر می رسند، اما گذشته و سابقه آنها نشانه هایی از این اختلال را نشان می دهد. آنها در کودکی رفتارهایی مانند فرار کردن از مدرسه یا خانه، سرقت، دعوا، سوء مصرف مواد مخدر و به ویژه الکل و رفتارهای غیرقانونی را تجربه می کنند.

برعکس، بیماران مبتلا به اختلال شخصیت هیچ نشانه ای از اضطراب یا افسردگی را نشان نمی دهند. البته تهدید به خودکشی و اشتغال روانی مرتبط با مشکلات جسمی در این افراد شایع است. اغلب تصور می شود که توضیحی که آنها برای رفتار خود ارائه می دهند به دلیل سهل انگاری و بی دقتی آنهاست.

 

علائم اختلال شخصیت ضد اجتماعی

 • آنها اهمیت نمی دهند که رفتار آنها درست یا غلط باشد
 • دروغ گفتن و فریب دیگران برای استثمار
 • ظلم به دیگران
 • بی احترامی به دیگران
 • از عقل طبیعی خود برای بازی با دیگران برای لذت شخصی استفاده می کنند
 • روابط بد یا بر اساس سوء استفاده با افراد دیگر
 • غرور و استبداد شدید
 • رفتار مجرمانه و بسیاری از مشکلات قانونی
 • خصومت، تجاوز و خشونت
 • تحریک پذیری و اضطراب بالا
 • تکانشگری و ناتوانی در برنامه ریزی از پیش
 • از خسارت به دیگران احساس پشیمانی نمی کنند
 • عدم دلسوزی و همدلی با دیگران
 • ریسک غیر منطقی یا رفتار پرخطر، صرف نظر از ایمنی خود و دیگران
 • نقض حقوق دیگران از طریق عدم صداقت یا ارعاب
 • ناتوانی در درک پیامدهای رفتار منفی
 • عدم مسئولیت پذیری و ناتوانی در مشارکت در امور تجاری یا مالی

 

ضداجتماعی در کرج

بزرگسالان مبتلا به اختلال شخصیت ضد اجتماعی معمولاً علائم اختلال رفتاری را قبل از 15 سالگی نشان می دهند.

 

علائم رفتار مجرمانه و عوارض اختلال شخصیت

صرف وجود یک یا دو علامت در فرد نمی تواند نشان دهنده وجود این اختلال در فرد باشد و برای تشخیص باید با یک مشاوره بسیار مناسب مانند مرکز مشاوره در کرج صحبت کنید.

 

اختلال رفتاری (سلوک) چیست؟

اختلال رفتاری(سلوک) را می توان به زبان ساده به عنوان اختلالی تعریف کرد که در آن کودک یا نوجوان با رفتار خود حقوق دیگران و هنجارهای اجتماعی را میشکند یا زیر پا می گذارد و به آن توجه نمی کند. این اختلال در پسران شایع تر است و می تواند در هر شرایطی مانند خانه، مدرسه، گروه همسالان و اجتماع رخ دهد.

بیشتر بخوانید

مشاوره تحصیلی گوهردشت کرج

علائم یک اختلال رفتاری (سلوک) که شامل رفتار جدی و مداوم است

 1. پرخاش به حیوانات و مردم
 2. آسیب یا تخریب اموال
 3. برای سود دروغ بگویید یا از تعهدات اجتناب کنید
 4. سرقت
 5. نادیده گرفتن و نقض قوانین و مقررات
 6. به زور وارد ساختمان، خانه یا ماشین دیگری شوید
 7. خروج دیرهنگام از خانه حتی با مقاومت والدین

 

اگر فرزند شما دارای هر یک از این علائم است، باید مشکل را جدی بگیرد. این اختلال می تواند منجر به اختلال شخصیت ضد اجتماعی در بزرگسالی شود و خطر آسیب رساندن به خود یا دیگران را در پی داشته باشد. آکادمی روانشناسی ققنوس مرکز مشاوره خوب در کرج می تواند شما را در این سفر همراهی کند.

اگرچه تصور می شود که اختلال شخصیت ضداجتماعی یک عمر طول بکشد، برخی از علائم مانند رفتارهای مخرب و جنایتکارانه را می توان کاهش داد. اما هنوز مشخص نیست که چرا این امر با افزایش سن یا افزایش آگاهی اتفاق می افتد.

جهت دریافت راهنمایی و یا ثبت درخواست مشاوره، با ما در تماس باشید

تماس با ما درخواست نوبت دهی مشاوره

شیوع اختلال شخصیت ضد اجتماعی

این اختلال بیشتر در محله های فقیرنشین شهری شایع است و 3٪ مردان و 1٪ زنان را درگیر می کند. اختلال ضد اجتماعی معمولاً قبل از 15 سالگی شروع می شود. علائم در دختران پس از بلوغ و در پسران حتی زودتر ظاهر می شود.

برخی از مطالعات نشان می دهد که حدود 75 درصد از زندانیان به این اختلال مبتلا هستند.

 

علل بوجود آمدن اختلال شخصیت

هیچ دلیل قطعی برای این اختلال، مانند سایر اختلالات شخصیتی، پیدا نشده است. اما محققان معتقدند که دو عامل در ایجاد این اختلال نقش دارند:

 • ژن فرد را مستعد این عارضه می کند و سایر شرایط زندگی می تواند منجر به آن شود. ( راجع به مشاوره فردی بیشتر مطالعه کنید.)
 • ممکن است تغییراتی در عملکرد مغز ایجاد شود.

عواملی که خطر ابتلا به اختلال شخصیت ضداجتماعی را افزایش می دهند

 1. سابقه اختلالات رفتاری دوران کودکی ( مهم ترین اصول روانشناس کودک را از ما بخواهید.)
 2. سابقه خانوادگی اختلال ضداجتماعی و حتی سایر اختلالات شخصیتی
 3. خشونت علیه کودکان
 4. بی توجهی در دوران کودکی
 5. قرار گرفتن در خانواده ای خشن، ناپایدار یا از هم پاشیده
 6. عوارض یا پیامدهای اختلال شخصیت ضداجتماعی
 7. آزار و اذیت خانگی
 8. اعتیاد به مواد اعتیادآور مانند الکل
 9. حبس
 10. دگر کشی یا خود کشی
 11. احتمال افسردگی یا اضطراب
 12. آنها وضعیت مالی خوبی نخواهند داشت، حتی احتمال دارد بی خانمان باشند
 13. آنها به گروه های جنایتکار و اراذل و اوباش می پیوندند.
 14. مرگ زودرس به دلیل رفتارهای خشن
اختلال ضد اجتماعی در کرج و تهران

همانطور که خواندید پیامدهای این اختلال بسیار مخرب است و بهتر است در اسرع وقت بیمار را درمان کنید. آکادمی روانشناسی ققنوس، مرکز مشاوره در کرج خدمات درمان بیماران روانی با کیفیت بی نظیر و امکانات کاملاً حرفه ای را ارائه می دهد.

 

نحوه تشخیص اختلال شخصیت ضد اجتماعی

افراد مبتلا به اختلال شخصیت ضداجتماعی با اصرار دیگران، خانواده و عزیزان به دنبال کمک پزشکی هستند.

اینگونه افراد معمولاً نمی پذیرند که مشکلی وجود دارد و قبول نمی کنند که نیاز به درمان دارند. اما می توانند برای مشکلات دیگر که برایشان پیش می آید، مانند اضطراب یا حتی درمان اعتیاد به پزشک مراجعه کنند. در بسیاری از موارد، فرد برای مشکلات اعتیاد به کلینیک اعتیاد مراجعه می کند، اما درمانگران در روند درمان مداخله می کنند.

این افراد علائم خود را به روشنی بیان نمی کنند و به طور کلی ملاک تشخیص چنین بیماری درمان فرد، رفتار وی با دیگران است. اعضای خانواده یا دوستان می توانند اطلاعات مفیدی را در اختیار روان درمانگر قرار دهند. درمانگر همچنین روابط، الگو و سابقه خانوادگی بیمار را از طریق ارزیابی روانشناختی مورد بررسی قرار می دهد.

مرکز مشاوره گوهردشت با بهترین درمانگران سلامت روان، تمام ارزیابی های لازم را برای تشخیص صحیح این اختلال انجام می دهد و در صورت لزوم، آن را به متخصص ارجاع می دهد.

این اختلال معمولاً در افراد بالای 18 سال تشخیص داده می شود. تشخیص و درمان زودهنگام می تواند نتایج مثبتی در درمان و کنترل بیماری داشته باشد.

 

درمان اختلال شخصیت ضد اجتماعی

اگرچه درمان این اختلال دشوار است، اما می تواند در پیگیری و درمان طولانی مدت موثر باشد. برای درمان، باید به روانشناس خوب در گوهردشت کرج مراجعه کنید که تجربه کافی دارد. درمان شدت علائم بستگی به تمایل فرد برای درمان و وضعیت او دارد.

یکی از درمان هایی که در برخی موارد در بهبود شخصیت موثر است، درمانی به نام گفتگوی درمانی است. این روش می تواند عصبانیت را کنترل کرده و اعتیاد و حتی سایر ویژگی های سلامت روانی را از بین ببرد.

اگر فردی علائم شدیدی دارد و فکر می کند مشکل اصلی در آنهاست، ممکن است این درمان برای او موثر نباشد و درمانگر باید از روش های دیگر استفاده کند.

بهترین مرکز مشاوره در کرج، از حرفه ای ترین درمانگران هستند که تمام تلاش خود را برای یافتن درمان مناسب برای هر بیمار انجام می دهند.

جهت دریافت راهنمایی و یا ثبت درخواست مشاوره، با ما در تماس باشید

تماس با ما درخواست نوبت دهی مشاوره

روش های درمان دارویی

هیچ داروی خاصی برای درمان یا کنترل این اختلال وجود ندارد. روانپزشکان معمولاً داروهایی را برای عوارض جانبی مانند استرس و اضطراب یا افسردگی تجویز می کنند. روانپزشک هنگام تجویز دارو و دوز آن بسیار محتاط است. برخی از داروها می توانند اعتیاد آور باشند.

 

زندگی با فردی که دارای اختلال شخصیت ضداجتماعی است

افراد مبتلا به اختلال شخصیت ضد اجتماعی، اغلب با دیگران و حتی اعضای خانواده بد رفتاری می کنند و یا به اصطلاح شورشگر هستند. در چنین شرایطی، علاوه بر فرد، اعضای خانواده نیز نیاز به مراقبت و نظارت دارند.

به اعضای این خانواده باید آموزش داده شود که چگونه از خود در برابر پرخاشگری، خشونت و عصبانیت محافظت کنند و چگونه با آنها برخورد کنند.

درمان اختلال ضد اجتماعی

پیشگیری از اختلال شخصیت ضداجتماعی

تا کنون هیچ کس نتوانسته راه حل کامل را پیدا کند، که عجیب نیست. رفتار کودکانه که به تشخیص و درمان کمک می کند.

موارد زیر ممکن است خطر ابتلا به اختلال شخصیت ضداجتماعی را در کودکان مستعد کاهش دهد.

 • اصلاح رفتار
 • آموزش مهارتهای اجتماعی
 • آموزش مهارت حل مسئله
 • آموزش والدین
 • خانواده درمانی

اختلال شخصیت ضد اجتماعی در ققنوس در کرج

ما یک اختلال شخصیت ضداجتماعی را شناسایی کردیم و علائم آن را ذکر کردیم که می تواند زندگی اطرافیان ما را حتی در موارد شدید دشوار کند. از آنجا که اعتیاد نتیجه بیماری روانی بود، همچنین نیاز به یک مرکز چندرشته ای وجود داشته که متخصصان بتوانند علاوه بر انتقال، با بیماری های روانی نیز برخورد کنند.

همچنین یک مرکز خدمات مانند پذیرش 24 ساعته، یک منطقه جداگانه برای زنان و یکی از معدود خدماتی که ارائه می دهد، وجود دارد. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

نظرات کاربران

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید

در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
نظرات کاربران

نوید

ممنون از اطلاعاتی که در اختیارمون میزارید

مسیح

لطف کردید با این مقاله و اشتراک گذاری اون با دیگران.ممنون از لطفتون در آکادمی ققنوس

بازگشت به بالا